Apartamenty i domy

Mieszkanie dla dużej rodziny: co robić, gdy przechowywanie butów stało się problemem

Powierzchnia 127,9 m2Kuchnia 18 m2

Dlaczego w prostym mieszkaniu potrzebne są meble antyandandalskie, ogromna szafa na buty i rowery na ścianach? Opowiemy o tym niesamowitym mieszkaniu i jego właścicielach w naszym artykule.

To mieszkanie zostało stworzone dla dużej rodziny: mama, tata i troje dzieci. Wszyscy lubią sport i prowadzą bogate życie. Ale ich głównym żądaniem i jednocześnie chęcią była dostępność miejsca do ... przechowywania butów. Ponieważ w rodzinie jest wiele, co nie jest zaskakujące. Zrealizowałem projekt Alexey Zhukov.

Alexey Zhukov, projektant

Ukończył Nowogrodzki Uniwersytet Państwowy im. Jarosława Mądrego w 2012 roku, uzyskując dyplom z projektowania środowiska. Preferuje minimalizm, styl skandynawski, architekturę organiczną.

Cała rodzina to fani sportu: jeżdżą na rowerach, uprawiają szermierkę, grają w golfa. Mama uwielbia rysować, a moja córka gra na pianinie. Ich mieszkanie znajduje się w Moskwie, na 12. piętrze kompleksu mieszkalnego „Albatros”, az okna roztacza się piękny widok na Malowniczy Most. Dlatego jednym z życzeń rodziny było uczynienie mieszkania swoistą kontynuacją krajobrazu za oknem.

Alexey Zhukov, projektant:

- Warto zauważyć, że dzieci są uczulone, więc dostępność ekologicznych mebli i materiałów była ważna dla klientów.

Tak więc rodzina poprosiła projektantów o zorganizowanie oddzielnego miejsca do przechowywania butów, ponieważ mają one dużo. Dla lepszego oświetlenia pomieszczeń możliwe było zainstalowanie drzwi z przezroczystymi elementami - tak pojawiły się francuskie drzwi między kuchnią a korytarzem.

Oczywiście ważna była organizacja miejsc do przechowywania rowerów, nart, rapierów, zestawów golfowych, skuterów dla dorosłych i dzieci, rolek, łyżew. Sam klient poprosił o zawieszenie rowerów na ścianach i uczynienie ich przedmiotami artystycznymi, co bardzo ucieszyło projektantów. Nie wszyscy zgadzają się na takie eksperymenty.

Głównym akcentem w tym mieszkaniu był ceglany mur, podkreślający styl loftu. Aby wnętrze nie wydawało się ostre i agresywne, dodano jasne meble i fakturę drewna.

Salon i hall były połączone jedną dużą biblioteką w szafie.

Sypialnia rodziców jest nieco bardziej kontrastowa niż w salonie - ściany są pomalowane kontrastowymi kolorami, co nieco rozszerza przestrzeń. Jasny plakat osłabia kolorystykę ciemnej ściany i służy jako akcent.

Tutaj, w sypialni, było wystarczająco dużo miejsca na małe miejsce do pracy. Meble w nim są specjalnie pomalowane na biało, dzięki czemu są mniej widoczne i w rzeczywistości połączone ze ścianą.

W pokoju - szafy Dom Gramercy w stylu vintage z wieku tekstury. Lampki nocne są regulowane na wysokość, co pozwala na wygodne i komfortowe oświetlenie.

Kuchnia i raczej długi korytarz faktycznie stały się jedną przestrzenią, ponieważ nierozsądne jest przydzielanie tak dużego obszaru pod korytarzem. Łączy te dwa pokoje w regale na mieszkania z losowo rozmieszczonymi półkami.

Kuchnia jest ozdobiona masywnym stołem i nowoczesnymi krzesłami. Boconcept. Zestaw w stylu loftu - z fabryki Scavolini.

Alexey Zhukov, projektant:

- Rodzina ma zwierzaka. Z tego powodu natychmiast porzucili delikatne przedmioty na podłodze, które pełnią wyłącznie funkcje dekoracyjne. Dlatego wszystko jest tak wydajne i użyteczne, jak to możliwe. A we wnętrzu znajdują się antyandandalskie meble i powłoki.

W pokoju dziewczynki znajduje się bardzo udane miejsce pracy, które łagodnie przechodzi w zestaw mebli z miękkim siedziskiem. Projektantom udało się idealnie dopasować tutaj maszynę do tańca, z którą dziewczyna jest pasjonatem.

Teraz rodzice tych dzieci nigdy nie będą pewni, że świeże ściany mogą zostać zepsute przez dziecięcą sztukę! Projektanci zaprojektowali jedną ze ścian w pokoju chłopców z łupkiem - tutaj możesz rysować i wymazywać tyle, ile chcesz i cokolwiek.

Temat ekoprojektowania, który pierwotnie postanowiono zastosować ze względu na alergię dzieci, znajduje odzwierciedlenie nawet w łazienkach. Są one ozdobione drewnianymi kafelkami. Temat ten jest również wspierany przez meble z kompozycji. Jacob Delafon Terrace.

Meble w hali są wykonywane na zamówienie przez fabrykę ”Ronikon ”. Wykonano tam kompozycję mebli w salonie. Prawie wszystkie inne meble zakupione w Dom Gramercy. A kuchnia - z Scavolini diesel. Projekt został ukończony miesiąc temu.

Loading...