Porady i pomysły

Co nie wiedzieliście o piecach i zmywarkach

Nowoczesnej kuchni nie można sobie wyobrazić bez urządzeń gospodarstwa domowego, w szczególności bez kuchenki i zmywarki. Ale potrzeba na sekundę jest czasem kwestionowana.

Wszystkie płyty są różne

Jeśli chodzi o piec, pozostaje tylko jedno pytanie: co należy preferować? Elektryczne, gazowe lub kombinowane, gdzie palniki działają na gazie, a piekarnik elektryczny? Kuchenka gazowa jest najbardziej ekonomiczna, elektryczna jest najbezpieczniejsza i najbardziej wszechstronna, a kombinacja łączy zalety obu.

Możesz kupić piecyk w częściach: oddzielny piekarnik, oddzielna płyta grzewcza, która pozwala na wybór kompletnego zestawu lub nawet zainstalować urządzenia w różnych częściach kuchni, jeśli wymaga tego projekt.

Zadbaj o swoje ręce - umyj naczynia w samochodzie

Na pierwszy rzut oka zmywarka nie jest koniecznością. Jedna lub dwie płyty mogą być dobrze umyte w zlewie. Ale po wakacjach i przyjęciu gości rzadka gospodyni nie będzie żałować, że nie ma tej jednostki, ani nie będzie się cieszyć, że już ją ma.

Nawiasem mówiąc, statystyki zapewniają: mycie naczyń ręcznie zajmuje około 200 godzin życia każdego roku! Zmywarka oszczędza czas gospodyni. Jednocześnie myje naczynia w temperaturze do 90 ° С (osoba nie może tego zrobić w temperaturze powyżej 40 ° С) i może zmieniać temperaturę wody od 45 ° С do 90 ° С; dochodzi do dziesięciu).

Ponadto zmywarkę można włączyć w momencie, gdy koszt energii elektrycznej i wody jest znacznie niższy (w zależności od dostępności licznika dwupłatowego). Wystarczy wybrać program „Opóźniony start” i ustawić żądany czas pracy.

Dobrze jest, gdy gospodyni wkłada lateksowe rękawiczki podczas mycia naczyń rękami - chroni to skórę przed drażniącymi chemikaliami. W zmywarce stosuje się specjalne tabletki zawierające kilka substancji: detergenty, połysk i zmiękczanie wody.

I wreszcie, wyobraź sobie: zmywarka uratuje cię przed wątpliwą przyjemnością czyszczenia tłustej żeliwnej patelni lub patelni ze spalonym jedzeniem; ma różne tryby prania dla różnych rodzajów naczyń. Maszyna wykonuje naczynia czystsze niż ludzkie ręce i sama je suszy. A oszczędzanie wody dla czteroosobowej rodziny osiąga 10 tysięcy litrów rocznie!

Obejrzyj film: 3D rysunki z jedzeniem + RYSAWOSTKI o żywności (Grudzień 2019).

Loading...