Porady i pomysły

Sekrety zimowych wnętrz: jak je przytulić

Wszystko, co większość z nas wie o zimowych wnętrzach zimnych krajów, to oczywisty fakt dobrego ogrzewania. Jednak prawdopodobnie nawet nie wyobrażałeś sobie, że zimą czujesz się szczególnie komfortowo we wnętrzach odcieni wina i miodu, a białe ściany Skandynawii powstają w oparciu o sztuczne oświetlenie żółtego widma. Przeczytaj o tym i wielu innych rzeczach w naszym nowym materiale.

Zimowe wnętrza wcale nie są takie, jak myślisz. Nawet my sami byliśmy zaskoczeni, jak bardzo ta koncepcja różni się od naszych pomysłów na jej temat. Projektant wnętrz Varvara Zelenetsky ujawnił wszystkie tajemnice.

Varvara Zelenetsky, projektant

Ukończył specjalistę w zakresie projektowania wnętrz i mebli, specjalista w dziedzinie zarządzania sztuką (absolwent Instytutu Humanitarnego i Stosowanego oraz Instytutu Sztuki Współczesnej), kształcił się we Florencji w Instytucie Wzornictwa Lorenzo di Medeci. Od 2002 r. Współwłaściciel studia Dekointeriors w Centralnym Domu Architektów. W 2005 roku otworzyła własne studio, które współpracuje z wnętrzami - od projektu architektonicznego po pojedyncze przedmioty. Wszystkie są opracowywane i tworzone zgodnie z projektami projektantów pracowni w ich własnym warsztacie.

vzstudio.ru

- Aby stworzyć wrażenie zimowego wnętrza, nie ma potrzeby umieszczania grzejników w rogach i chowania ścian filcem. Wypełnij przestrzeń poczuciem ciepła, a komfort pomoże dobrać odpowiednie odcienie. W tradycyjnych kulturach różnych krajów na całym świecie, bogate, pikantne kolory związane z jedzeniem, które sprawia, że ​​jesteśmy gorące, są używane do stworzenia domowej atmosfery. Może to być miód, cynamon, skórka cytryny, czekolada, karmel i, oczywiście, czerwone wino, z którego warzone jest grzane wino zimą.

Lżejsze plamy będą idealnie spadać na tkaninę wnętrza. Na przykład dymna szarość, kawa z mlekiem - te kolory wyglądają bardzo ekologicznie na tle nasyconych odcieni wina.

8 najlepszych domów i wnętrz Październik-2017

Jak wnieść szczęście do domu i uczynić wnętrze przytulnym: technika Hugge

Oczywiście nie tylko kolor może być wykorzystany jako narzędzie do zapewnienia pożądanej atmosfery komfortu, takie jak heban, wenge w kolorach wina, kaszmirowe koce, bogate tkaniny i oczywiście futro będzie wyglądać bardzo dobrze w zimowym wnętrzu. . Jeśli twoje przekonania o życiu nie pozwalają na obecność skór zwierzęcych w domu, możesz łatwo zrobić to ze sztucznymi substytutami, których jest obecnie wiele na rynku.

Jest inny sposób na komfort - skandynawski. Kiedyś podróżowałem po całej Skandynawii i byłem całkowicie zaskoczony obfitością białych wnętrz. Były wszędzie - w mieszkaniach i domach, restauracjach i kawiarniach. Nie zapomnij o szwedzkim producencie IKEA, który zajmuje prawie wszystkie jego wnętrza na białym tle.

Biały kolor ścian dla Skandynawów jest okazją do wypełnienia potwornego braku światła, stąd brak zasłon na oknach. Wnętrze próbuje uchwycić i zatrzymać wszystkich, nawet najmniejszy promień światła, przedzierając się przez nieprzeniknione chmury zimowego kraju.

W skandynawskich wnętrzach nacisk kładziony jest na wspomniane już tekstury - drewno, naturalne tkaniny, czasem kamień i beton. Plastik w takich wnętrzach jest rzadkim gościem, jest za zimno.

Ale co z białymi ścianami? Jak mogą być wygodne? Skandynawowie mają do tego oszałamiającą prostotę i efekt działania - światło. Rozproszone światło żółtych żarówek, które przy okazji są obecnie bardzo popularne na rynku, tworzy zaskakująco ciepłą, otaczającą atmosferę. Światło w tym przypadku zaczyna działać z przestrzenią, a ściana staje się reflektorem. Niestety, aby zrozumieć, jak to działa, musisz osobiście odwiedzić to wnętrze. Zdjęcia nie są w stanie przekazać wszystkich wrażeń. Rzadko fotografowie robią zdjęcia wieczorami, a szkoda.

15 powodów, aby wybrać białe półki do domu

40 białych kuchni, które nie pozostaną obojętne

Obejrzyj film: Cała prawda o Uli Pedantuli. Ula Pedantula #178 (Grudzień 2019).

Loading...