Porady i pomysły

Dekoracja kuchni: przegląd popularnych materiałów na ściany

Być może to właśnie w kuchni można uosabiać maksimum pomysłów na dekorowanie ścian, ponieważ niewiele materiałów będzie nie na miejscu. Zebraliśmy dla Ciebie najciekawsze opcje.

Tapeta, cokolwiek by nie powiedzieć, jest najbardziej banalną wersją, a nawet najmniej praktyczną. Z pewnością tapeta lub farba zdobi ściany większości wnętrza. Więc w kuchni możesz wybrać coś interesującego! Najważniejsze jest to, że materiał spełnia wszystkie wymagania dotyczące wykończenia kuchni. Był odporny na wilgoć, utrzymywany w wysokiej temperaturze, wytrzymywał działanie środków chemicznych i stanowczo opierał się wzrostowi bakterii.

Znaleźliśmy pięć opcji przycinania, które nie wydają się nudne. Wśród nich jest na pewno ten dla ciebie. Oczywiście wszystkie z nich można ze sobą łączyć.

Ciekawe i jasne: 157 fajnych pomysłów na dekoracje ścienne

Efekt motyla: 9 pomysłów na ściany

Płytki ścienne

Wydawałoby się, kto może być zaskoczony wykończeniem ścian płytkami, zwłaszcza w kuchni? A jednak jest to bardzo ważny punkt w naszym przeglądzie, ponieważ płytka od dawna zmieniła się z prostego materiału wykończeniowego w obiekt artystyczny. Dodatkowo, płytki są zwykle używane maksymalnie do wykończenia fartucha i sugerujemy wyjście poza niego.

Nie zatrzymuj się na klasycznych kwadratowych lub prostokątnych płytkach. Nowoczesne płytki mogą mieć nietypowy kształt geometryczny lub na przykład modny kształt łusek. Innym bardzo ciekawym wyglądem jest duża powierzchnia ściany, wyłożona małymi mozaikami.

Zaznaczając płytkę, zauważ, że lepiej jest mieć szorstką powierzchnię, ponieważ błyszczący jest bardziej kapryśny w pielęgnacji. I nie zapominaj, że bez względu na kształt i rozmiar Twojej płytki, zawsze lepiej jest wziąć co najmniej 10% więcej niż to konieczne. Dokładniejsza kwota, którą możesz powiedzieć konsultantowi w kabinie.

Dekoracja ścienna tynku

Główną zaletą tynku, oprócz oczywiście wszystkich podstawowych właściwości praktycznych: może imitować prawie każdy materiał, co oznacza, że ​​lot do wyobraźni otwiera się niesamowicie. Dekorowanie ścian tynkiem pomoże ci zdobyć ściany z marmuru, bez kupowania kamienia lub jedwabnej powłoki bez tekstyliów. A może zawsze marzyłeś o betonowych ścianach lub po prostu starzejących się, ale ciepłych i starannie przetworzonych?

Plaster ma setki odcieni i różne metody aplikacji, świetnie wygląda we wnętrzu każdego stylu. Dlatego, jeśli potrzebujesz czegoś uniwersalnego, praktycznego i niestandardowego w kuchni, najlepszym wyborem jest tynk dekoracyjny.

Dekoracja ścienna z kamienia

Naturalny, dekoracyjny lub sztuczny kamień w dekoracji ścian w kuchni ma wiele zalet. Po pierwsze, jest praktyczny, po drugie, wygląda solidnie, monumentalnie, a kuchnia natychmiast rośnie w oczach widza, a po trzecie, jest to naprawdę trend.

Z reguły marmur w kuchni jest nadal sztucznie używany, ponieważ jest lżejszy, łatwiejszy w montażu i znacznie bardziej odporny na zmiany wilgotności i temperatury. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby ozdobić ściany prawdziwym marmurem - w każdym razie kuchnia będzie wyglądać fantastycznie w nowoczesnych wnętrzach.

Jeśli chodzi o kamień dekoracyjny, można go stosować w każdym wnętrzu, najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni kształt i cień. Przy pomocy kamienia kuchnia może zyskać atmosferę gotyckiego zamku, wiejskiego domu lub parku w centrum metropolii. Najważniejsze jest, aby być ostrożnym: wystarczy przydzielić kamień tylko część ściany lub jedną określoną strefę.

Dekoracja ściany z cegły

Pierwszym skojarzeniem, które powstaje z ceglanymi ścianami, jest oczywiście strych. Ten styl stał się modny i nie spieszy się go opuścić, poza tym ceglany mur w kuchni sprawi, że atmosfera będzie przytulna i trochę frywolna. Ważne jest, aby pamiętać tylko, że całkowicie ceglane ściany nadal nie są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ w kuchni nie powinno się czuć się jak w zamknięciu. Lepiej jest wybrać mały obszar dekoracyjny i zakończyć wszystko inne, na przykład tynkiem.

Jeśli uważasz, że gołe cegły wyglądają na zimne i nieporządne, nie martw się - mur ceglany jest zawsze pokryty specjalnymi związkami, które pomogą stworzyć warstwę ochronną i nie pozwolą cegle się kruszyć i wchłaniać brud. Krótko mówiąc, nie dostaniesz zewnętrznej ściany prywatnego domu w kuchni.

I nadal cegła może być zawsze pomalowana farbą wodoodporną, a to do Ciebie należy decyzja, jak gęsta i ciągła będzie jej warstwa. Na przykład bardzo popularne są białe ściany z cegły.

Panele ścienne

Dwie popularne opcje - dekoracja ścienna z plastikowymi panelami lub klapą. Drewniane panele, oczywiście, są wybierane przede wszystkim do domu wiejskiego, ale jeśli chcesz poczuć się jak wiejska rezydencja w miejskim mieszkaniu, ta opcja również będzie ci odpowiadać.

Ponadto nikt nie zmusza do robienia całej kuchni „w paski”, ponieważ panele ścienne można również łączyć z innymi materiałami, na przykład dolną część ścian można osłonić panelami ściennymi, a górną można pokryć tapetą. Ponadto podszewka idealnie nadaje się do malowania, ale będzie wyglądać o wiele ciekawiej i przytulniej niż tylko pomalowane ściany. I oczywiście podszewka - wybawienie dla miłośników naturalnych materiałów.

Pod względem różnorodności kolorów plastikowe panele nie są gorsze od drewnianych, mniej boją się wody, ale mogą pojawić się problemy z wysokimi temperaturami. Plastik, choć nie kapryśny, ale na tle uniwersalnej miłości do naturalnych materiałów, wyraźnie przegrywa z konkurentami. A jednak wybór należy do Ciebie!

Dekoracja ścienna: 6 popularnych materiałów

Wykończenie Clapboard: 10 niezwykłych przykładów z rosyjskich wnętrz