Porady i pomysły

5 tajemnic modnego wnętrza noworocznego

Jak ozdobić dom na Nowy Rok najnowszym piskiem mody wnętrz, zapytaliśmy projektantów. W naszym przeglądzie - najlepsze odpowiedzi i wskazówki

Aby dowiedzieć się, jak właściwie zaprojektować wnętrze na święta Nowego Roku, zgodnie z aktualnymi trendami, zwróciliśmy się do czterech modnych moskiewskich projektantów o radę.

Słynna projektantka wnętrz Olga Valle zaleca jak najszybsze udekorowanie domu, aby jak najdłużej zachować przyjemne uczucie oczekiwania na wakacje.

Olga Valle, projektantka wnętrz, psycholog:

- Dekoruję dom w pierwszych dniach grudnia i cieszę się rosnącym miesiącem radości!

Według projektantki elitarnych wnętrz, Elena Krylova, która niedawno odwiedziła największą wystawę Maison & Objet we Francji, wprowadza modne kompozycje kwiatowe z roślin naturalnych i sztucznych.

Elena Krylova, szefowa studia projektowego VIP:

- Kwiaty od dawna są symbolem świeżości, komfortu i ciepła naszych domów. Żadne ustawienie stołu nie jest kompletne bez eleganckiej kompozycji kwiatowej. Teraz te kompozycje mogą pochodzić zarówno z kwiatów naturalnych, jak i sztucznych. Nie możesz sobie nawet wyobrazić, jak piękne mogą być takie kompozycje! Jeśli ktoś nadal uważa je za symbol złego smaku, nadszedł czas, aby ponownie rozważyć ich punkt widzenia.

Elena Kryłowa poleca kwiaty w ogromnych doniczkach i dziurkach na guziki, kwiaty we wnętrzach sypialni, salonach i kuchniach, kwiaty w oprawie stołu i jako oddzielne kompozycje - wszystko to wygląda jak najbardziej naturalnie, a dzięki nowym technologiom, które dotykają, Elena Kryłowa poleca kwiaty w noworocznym domu. praktycznie nie różnią się od naturalnych. W przeddzień święta szczególnie harmonijne będą kompozycje kwiatowe z gałęziami jodeł.

Więcej drewna, mniej jodeł

Promując ideę eko-stylu we wnętrzu, Elena Krylova stwierdza, że ​​eko-trend jest główną zasadą w noworocznym wystroju domu. Obfitość przedmiotów dekoracyjnych wykonanych z naturalnego drewna, materiałów pochodzących z recyklingu lub biotematycznych może pełnić rolę elementów ekoprojektu. Ważne jest również, aby zwracać uwagę na szacunek dla naturalnego świerka.

Aby to zrobić, projektanci na całym świecie oferują swoje oryginalne znaleziska w postaci imitacji zielonych piękności z tkanin, starych desek, tektury i blichtru. Wszystko to nie tylko zapewnia oryginalność wnętrza, ale także chroni drzewa.

Elena Krylova, szefowa studia projektowego VIP:

- Jednym z trendów mody w tym roku są konstrukcje stalowe, ozdobione kulkami i nabijane diodami LED.

Pomysł wystroju wnętrz z pomocą elementów drewnianych jest również wspierany przez projektantkę Elenę Tikhonovą, przypominając, że nadchodzący rok 2015, czyli rok owiec (kóz), należy do elementu drzewa. Dlatego Elena zaleca aktywne używanie drewnianych ozdób wykonanych ręcznie.

Elena Tikhonova, projektant wnętrz:

- Najprościej jest zrobić kompozycje kwiatowe z gałązek. Ale aby dekoracja wyglądała nietypowo, warto wziąć na przykład kawałek piankowego plastiku, zbierając gałązki i zioła i tworząc bajkową postać. Dzieci chętnie wezmą udział w tak dekoracyjnej grze!

cameleondesign.ru

Projektantka gospodyni poleca serwowanie przekąsek na noworocznym stole bezpośrednio na ściętym drzewie. Dzięki temu, że mogą być wykonane z różnych wysokości, będą wyglądać interesująco i umożliwią bardziej funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni na stole. Drewno w połączeniu z innymi naturalnymi materiałami nie tylko tworzy elegancki wygląd, ale także ma doskonały zapach, którego także nie można zapomnieć w przeddzień święta.

Elena Tikhonova, projektant wnętrz:

- Jeśli zrobisz wieniec z gałęzi, ozdobisz go stożkami, mandarynkami lub pomarańczami z suchymi kwiatostanami goździków, możesz uzyskać nie tylko ciekawy wystrój ścian lub stołu, ale również stworzyć prawdziwy zapach Nowego Roku!

Olga Valle zaleca, aby nie zapomnieć o smakach w domu.

Olga Valle, projektantka wnętrz, psycholog:

- Zimowy Nowy Rok zapach perfum do domu uzupełni uczucie obchodów Nowego Roku. Pomarańcza, cynamon, igły to zapachy Nowego Roku, znane od dzieciństwa. Dodadzą radości i stworzą lekki, wspaniały nastrój.

Opowieść w twoim domu

Projektant wnętrz Natalia King przypomina, że ​​jednym z głównych trendów w noworocznym wystroju pozostaje motyw „bajkowego lasu”. W dekoracji Natalia zaleca stosowanie różnych „leśnych” atrybutów: gałązek, pałeczek, stożków, które można złożyć w ciekawe ikebany, używane jako elementy świątecznego ustawienia stołu lub w postaci różnych kompozycji dekoracyjnych. Tutaj, bajeczni „mieszkańcy lasu”: jelenie, niedźwiedzie, magiczne stworzenia i, jako integralna część Nowego Roku, gwiazdy i płatki śniegu. Mogą być używane w postaci statuetek lub ozdób choinkowych, a także na ornamentach elementów dekoracyjnych.

Natalia Korol, projektantka wnętrz:

- Zastosowanie mieniącego się światła i blasku nadaje wnętrzu szczególny bajeczny charakter: girlandy, świece i brokat, ozdoby choinkowe, kompozycje dekoracyjne.

Noworoczny koloryt

Z Nowym Rokiem tradycyjnie kojarzone są trzy kolory: zielony (kolor sylwestrowy), czerwony (kolor ozdób świątecznych, ozdobne wstążki i ubranie Świętego Mikołaja) i oczywiście biały (kolor śniegu). Jednak według projektanta Olga ValleIstnieje wiele innych kolorów, które tworzą noworoczny nastrój. Psycholog przez pierwsze wykształcenie Olga Valle zapewnia, że ​​każdy kolor jest energią o określonej jakości: żółty - jasność i radość, pomarańczowy - siła i witalność, niebieski - spokój, niebieski - spokój, fioletowy - duchowość i wyzwolenie.

W każdym razie, niezależnie od wystroju domu, najważniejsze jest stworzenie go z całą rodziną, biorąc pod uwagę porady projektowe, trendy w modzie, życzenia i, oczywiście, wprowadzając nastrój w domu i nuty magii do domu!

Zdjęcie: Irina Lopatkina, Svetlana Ignatenko

Obejrzyj film: Skąd brać rośliny? Kilka słów o mojej zielonej pasji (Styczeń 2020).

Loading...