Porady i pomysły

5 najpiękniejszych z mało znanych loftów

Modne teraz miejsce na poddasze może być wydawane w najbardziej nieoczekiwany sposób. Jak to robią współcześni projektanci - powiemy wam w naszym dzisiejszym artykule

Czy lubisz loft, jak go kochamy? Tak Na pewno spodoba Ci się nasz dzisiejszy wybór mało znanych, ale bardzo spektakularnych apartamentów, montowanych na całym świecie.

Ten loft w São Paulo w Brazylii jest hymnem do nowoczesnego wnętrza kawalerskiego: rygoru, zimna, betonu i stylu. Chociaż, szczerze mówiąc, teraz są dziewczyny podziwiające gołe beton we wszystkich jego przejawach - czy to sufit, lampa, czy cała łazienka z umywalką, jak w tym wnętrzu.

Z kawalerami wszystko jest jasne, ale czy rodzina, na przykład czterech osób, może czuć się komfortowo w przestrzeni na poddaszu? W tych dwupiętrowych apartamentach na Brooklynie, być może z jeszcze większym komfortem. Projektanci starali się jak najbardziej urozmaicić przestrzeń i stworzyć przytulny kącik dla każdego mieszkańca tego jasnego poddasza.

Ten loft w Praia Brava jest niesamowity nie tylko dzięki różnorodności szczegółów, ale także dzięki jego rozmiarom. Jak myślisz, ile jest metrów - 400, 500? I tu i ówdzie, tylko 220. I tajemnica wizualnego „ogromu” - właśnie w tej różnorodności tekstur, powierzchni i części.

Nieco ponad 100 lat temu agitatory zagrzmiały w tym budynku i pachniały cynamonem. Pod koniec XX wieku piekarnia National Biscuit Company Przebudowali go na budynek mieszkalny, a dziś mieszka tu kilku kolekcjonerów, którzy zebrali kilka pojemników z eklektycznymi meblami, zabytkowymi przedmiotami i dziełami sztuki. Nie było możliwe wymyślenie lepszego środowiska dla tak różnorodnej kolekcji.

Ten biały loft w Göteborgu przyciągał nas przede wszystkim swoim rozmiarem - na dwóch piętrach jest tylko 36 metrów kwadratowych! Kuchnia kryje się w kącie, salon reprezentowany jest przez małą sofę i malutki stolik do kawy, a na górze jest łóżko i miejsce pracy, ale z całą bielą i zwartością to mieszkanie sprawia wrażenie jasnego, jasnego i nawet przestronnego strychu.

Obudowa w stylu loftu nie jest odpowiednia dla wszystkich, ale aby sprawdzić, czy można wygodnie osiąść na poddaszu bohemy i czy obecne mieszkanie „pociągnie” takie ulepszenie, wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań.

  1. Czy jesteś przedstawicielem kreatywnego zawodu? Początkowo lofty pokazywały się światu jako warsztaty artystyczne. Dlatego, jeśli wolisz kalkulator od sztalugi lub, w najgorszym przypadku, maszynę do szycia, prawdopodobnie nie znajdziesz się na poddaszu.
  2. Lubisz chodzić? Lofty słyną z bardzo przestronnych pokoi i długich spiralnych schodów. Czy na pewno jesteś gotowy na takie obciążenia kardio?
  3. Czy kiedykolwiek pracowałeś w fabryce? Loft to styl industrialny, więc jeśli Twoja odpowiedź jest pozytywna, zastanów się, czy jesteś gotów codziennie jeść śniadanie w pokoju, który wyraźnie przypomina sklep manufaktury. Negatywną odpowiedź można uznać za gwarantowaną odporność na niepożądane uczucie deja vu.
  4. Czy twoje obecne mieszkanie ma wysokie sufity, ogromne okna i ogromne przestrzenie? Czy odpowiedź brzmi tak? Wtedy ostatnie pytanie dotrze do wszystkich.
  5. Idź do kuchni i podnieś głowę. Czy widzisz rury wentylacyjne, elegancko wiszące druty, a nawet głuche grzechotające kratki zasłaniające coś chromowanego i cylindrycznego? Tak Gratulacje! Jesteś dumnym właścicielem przestrzeni na poddaszu i możesz bezpiecznie oderwać tynk od ścian - na pewno będą murowane.

Loading...