Apartamenty i domy

Boathouse: Weekend House

Ten dom nad jeziorem Joseph, niedaleko Nowego Jorku, uosabia możliwość doskonałej ucieczki od miejskiej rzeczywistości

Właściciele domów, wielcy miłośnicy rekreacji wodnej, zbudowali specjalnie po to, by przyjechać tutaj na weekend. Z ziemi wygląda jak zwykły dom, który z jakiegoś powodu przeniósł się z brzegu i teraz stoi na wodzie. Ale w środku ma swoje tajemnice.

Dom wyposażony jest w hangar do przechowywania i naprawy łodzi, który przy wejściu bezpośrednio z jeziora, przez drzwi podnoszące.

Ponieważ właściciele są tu często, dom ma wszystko, czego potrzeba do komfortowego pobytu: sypialnię, łazienkę, salon z ogromnym oknem, wygodną sofę i fotele, a także teleskop do obserwacji jeziora.

Do rekreacji na świeżym powietrzu jest weranda z wygodnymi leżakami. Na drewnianej podłodze, ogrzewanej słońcem, przyjemnie jest chodzić boso. Połączenie kolorów materiałów, z których wykonany jest dom, cieszy oko nie mniej niż otaczający krajobraz.

Aby ten dom mógł zostać wybudowany, projekt musiał spełniać wszystkie standardy i przejść więcej niż jedną umowę w dziale budowlanym (co zajmuje od 2 do 12 miesięcy).

Dom stoi na granicy ziemi i wody, jakby zawsze tam był. On sam wygląda jak jacht, który ma zamiar opuścić wody jeziora.

Drzewa, które rosną od wielu lat na brzegu, nie zostały uszkodzone podczas budowy domu. Architektom udało się dopasować go do krajobrazu, tak jakby zawsze tam był.

//www.adventure-journal.com/2014/02/weekend-cabin-lake-joseph-boathouse-new-york/

Obejrzyj film: Life On The Water In A Tiny House Boat (Grudzień 2019).

Loading...