Porady i pomysły

Powierzchnia kawalera „den” 70 metrów kwadratowych

Jak stworzyć na 70 metrach prostą, stylową, funkcjonalną i nowoczesną przestrzeń dla kawalera? Spójrzmy na prawdziwy przykład, którego autorem jest brazylijski architekt Diego Revollo

Diego Revollo

Znany brazylijski projektant wnętrz i architekt. Uwielbia pracować ze stylami minimalizmu i strychu. W 2008 roku stworzył biuro architektoniczne Diego Revollo Arquitetura. Osobista strona internetowa: diegorevollo.com.br.

Główny nacisk w tym wnętrzu kładzie się na to, że ma tyle powietrza, światła i przestrzeni, jak to możliwe. Mieszkanie prawie nie ma partycji. Duże okna, minimalna ilość mebli i dekoracji - wszystko to zwiększa przestrzeń wizualną. Widać, że wnętrze zostało stworzone do rekreacji i przyjmowania gości.

Duża wygodna część wypoczynkowa znajduje się w salonie i zaprasza do siedzenia i relaksu. Dobrze jest zebrać tutaj dużą firmę, aby omówić najnowsze wiadomości ze świata kina i sztuki. W razie potrzeby ten róg może zamienić się w dodatkowe miejsca do spania (jeśli nagle spotkania są opóźnione na długi czas).

W jadalni znajdują się również miejsca do rekreacji. Ale do pracy specjalnie przydzielono mały pokój z zamkniętymi drzwiami. Co ciekawe, to sekretne schronisko służy jako studio, w którym młody aktor pisze własne piosenki.

Wszystkie meble są średniej wielkości i nie zaśmiecają przestrzeni. Wnętrze zaprojektowano w duchu nowoczesnego strychu z elementami minimalizmu.

Ważną rolę w tym mieszkaniu odgrywa kolor i faktura. Nadają przestrzeni charakter męski i wskazują, że właściciel jest osobą kreatywną. A reflektory na suficie mówią, że jest aktorem.

Burgundowe zasłony-przegrody w sypialni są harmonijnie połączone z fioletowym dywanem salonu i żółtym stołem w jadalni (wszystko w modnych odcieniach tego roku). Służą jako jasne akcenty we wnętrzu i służą jako elementy zagospodarowania przestrzennego. Zimny ​​odcień betonowych ścian, sufitu i podłogi sprawia, że ​​wnętrze jest holistyczne, nieco brutalne i wizualnie rozszerza przestrzeń, a drzewo przynosi mu ciepło i komfort.


Elementy dekoracyjne ożywiają pokój. Duży obraz nad sofą skupia na sobie uwagę, dodaje kolorystyce wnętrza i nadaje mu nowoczesny dźwięk. Rośliny w salonie i łazience działają jako akcenty kolorystyczne i wprowadzają ekologiczne udogodnienia do tych pokoi.

Zwróć uwagę na oryginalną lampę stołową, która wydawała się właśnie zanurzona w cemencie. Ma coś wspólnego z niezwykłym krzesłem o piaszczystym odcieniu i kontrastuje z gładkimi powierzchniami. Wszystkie te elementy tworzą równowagę w pomieszczeniu. Proste kształty wyglądają męsko brutalnie, okrągłe linie mebli łagodzą wnętrze, a lustra dodają lekkości przestrzeni.

Ciekawa technika optyczna, która zwiększa przestrzeń. Zobacz, jak pokonali strefę sypialni, obok której znajduje się łazienka ze szklanymi przegrodami. Bardzo śmiały i niezwykły! Ponadto ta opcja rozjaśnia pomieszczenie.

Lustro sięgające od podłogi do sufitu tworzy iluzję dużego okna i dodaje światła. Fakt, że w obszarze spania nie ma niepotrzebnych przedmiotów, działa również w celu wizualnego zwiększenia przestrzeni. A te, które są, odbijają się w lustrze i dlatego wydaje się, że pokój jest duży.

Brazylijski architekt Diego Revollo udało się stworzyć dyskretne i zwięzłe wnętrze. Wszystko wskazuje na to, że człowiek tu mieszkający jest młody, udany i samotny. To miejsce na imprezy, hałaśliwe spotkania i kreatywne spotkania.

  1. Częsty odbiór, który jest wykorzystywany przez współczesnych projektantów wnętrz do wizualnej ekspansji przestrzeni życiowej: panoramiczne okna bez zasłon i tiulu. Jest to szczególnie istotne w stylach loft, hi-tech, minimalizmie. Jeśli nie chcesz całkowicie porzucić zasłon, dokonaj wyboru na korzyść żaluzji lub rzymskich zasłon, które chronią przed gorącym słońcem w letni dzień.
  2. Wnętrze ma modne kolory tego roku. Jasne i nasycone, wyglądają przychylnie na tle piasku w kolorze piasku, podkreślając jego bogatą strukturę. Wnętrze traci więc monotonię i staje się żywe.
  3. Nie pomijaj kontrastów. Łącz błyszczące szkło i szorstkie powierzchnie betonowe, drewno i plastik, kamień i metal.
  4. Aby nadać wnętrzu ekskluzywności, wybierz oryginalne przedmioty dekoracyjne i niezwykłe lampy.
  5. Użyj luster i szklanych przegród, aby wizualnie powiększyć przestrzeń.

Loading...