Apartamenty i domy

12 niezwykłych budynków wykonanych z kontenerów

Wydawałoby się, że kontener ładunkowy jest rzeczą użytkową. W rzeczywistości takie pojemniki wytwarzają niesamowite przykłady architektury. To są

Najczęściej w takich kontenerach przewożą ładunki drogą morską, rzadziej drogą lotniczą. Ale co się z nimi dzieje po anulowaniu? Nie wyrzucaj takiego kolosa! Jak się okazało, kontenery ładunkowe tworzą bardzo dobre domy. Na swój sposób próbki sztuki architektonicznej i przykłady produkcji bezodpadowej. Z boku wygląda bardzo nietypowo, odważnie i praktycznie.

Biuro kontenerów: tego nie widziałeś

Marzenie Cheburashkiny: dom mieszkalny dla czterech osób w kontenerze portowym

Klub dla widzów teatralnych

Jest to budynek stworzony przez firmę architektoniczną. URBANTAINER, znajduje się w Seulu. Ma stać się otwartą przestrzenią modułową, która zgromadzi miłośników teatru, aktorów i wszystkich, którzy mają coś wspólnego z teatrem pod swoim dachem. To dzięki kontenerom w budowie budynek nie potrzebował dodatkowych kolumn. Pojemniki można przenosić, zmieniając w ten sposób geometrię pomieszczenia.

Architekci z Architekci Budi Pradono zbudowany na wybrzeżu Indonezji luksusowa rezydencja, którą każdy może wynająć na wakacje. Widok ze skalistego wybrzeża jest magiczny, a sam budynek doskonale pasuje do krajobrazu. Ostre kąty, nieregularne kształty, połamane linie - wszystko to tkwi w skałach, na których znajduje się dom. Tutaj i pojemniki w swojej architekturze przyjechały w najlepszy możliwy sposób.

W Wietnamie istniał niezwykły hostel o nazwie Ccasa Hostel, zbudowany przez architektów TAK. Jest podzielony na trzy bloki: do spania, jadalni i prysznica. Wszyscy najemcy tutaj czują się jak duża rodzina, która spotyka się przy stole. Sypialnie dla kilku osób są rozmieszczone wewnątrz kontenerów.

Prywatna rezydencja dla miłośnika mechanizmów

Ten dom jest prawie w całości zbudowany z materiałów, które były już w użyciu. Właściciel domu od dzieciństwa, z podziwem obserwował mechanizmy, interesował się pracą fabryk, recyklingiem. Jego dom w Ekwadorze, zbudowany przez architekta Daniela Moreno Floresa, stał się ucieleśnieniem wszystkiego, co właściciel kocha i docenia. Oczywiście kontenery, których nikt już nie potrzebuje, zajęły tutaj honorowe miejsce.

Szkatułka na świeżym powietrzu

We Włoszech, nad morzem, są prawdopodobnie tysiące uroczych miejsc, w których można miło spędzić czas, zrelaksować się i podziwiać widoki. Ale na pewno nie znajdziesz już takiego pręta z pojemnika! W godzinach pracy otwiera się jak pączek, a ściany boczne kontenera stają się obwałowaniami przed deszczem i słońcem. Kiedy pasek jest zamknięty, jest to normalnie wyglądający pojemnik. Architekci ze studia LineaT to prawdziwi mistrzowie przebrania!

Prywatny „śledzony” dom o najbardziej nietypowej formie

W humorze architekt Sebastian Irarrazaval nie może odmówić! W Chile zbudował dom dla rodziny kolekcjonerów, która z zewnątrz bardzo przypomina kilka gąsienic pędzących w dal. Pojemniki przepływają jak jeden do drugiego, tworząc długie, połamane ogony gąsienicy, a wewnątrz znajdują się dość wygodne pokoje ze schodami i oknami w suficie.

Ekologiczny dom, który jest zawsze z Tobą

Właściciele tego domu zawsze marzyli o relaksie w naturze, ale w taki sposób, aby był wygodny, przyjazny dla środowiska i nie był przywiązany do jednego miejsca. Firma architektoniczna NOEM z Hiszpanii wykonała dla nich taki dom, wykorzystując konstrukcję pojemnika, który został nieco przerobiony i uzupełniony drewnianymi panelami. Teraz ten dom - jako kontener - może być załadowany i zabrany w dowolne miejsce na świecie.

Pawilon, który można zdemontować

Jedną rzeczą jest zabranie jednego kontenera, a całkiem innego - demontaż gigantycznego pawilonu, który składa się z kilkunastu takich kontenerów. Ten budynek znajduje się w Chinach i został zaprojektowany przez Biuro Architektury Ludowej. Budynek służy jako klub, plac zabaw i miejsca spotkań. I naprawdę można go zdemontować i przenieść w inne miejsce, jeśli to konieczne.

Taras widokowy i miejsce do odpoczynku

Chcesz podziwiać australijskie winnice, a jednocześnie odpocząć i zjeść przekąskę? Pośród ogromnych obszarów Australii, Cumulus Studio wzniósł taki budynek z kontenerów. Jest to taras widokowy, z którego turyści mogą obserwować hektary winnic i kawałek cienia pod palącym słońcem, gdzie można się zrelaksować.

Coastal Office Center

Czy masz startup, potrzebujesz biura w Londynie? Wtedy może spodoba Ci się pomysł umieszczenia małego biura. Trzydzieści kontenerów stoi w rzędzie, a każdy z nich ma swój własny numer, a w każdym z nich jest jakieś ładne biuro, tylko cztery biurka. Zespół architektów Kyson zdołał w 100 procentach pomóc małym firmom!

Rosnąca śnieżnobiała willa

Patrząc na ten dom, nigdy nie mówisz, że składa się z pojemników! Tymczasem to architekci z 2A DESIGN Architecture projektowali ten dom. Ale najciekawszą rzeczą w budowie willi nie są nawet pojemniki, ale ich niezwykła lokalizacja. Zdawała się wisieć w powietrzu, aw wolnej przestrzeni nawet udało się zorganizować mały parking.

Ogromny kompleks handlowy

Centra handlowe zajmują tak dużo miejsca i wydają tak dużo materiałów budowlanych. Na szczęście możesz stworzyć cały kompleks z parkingiem za pomocą kontenerów. Zostało to zrobione w Portugalii przez firmę architektoniczną PROMONTORIO. Brutalny budynek strychu natychmiast przyciąga uwagę: wydaje się tak groźny, że nigdy nie domyślasz się, że sprzęt gospodarstwa domowego, odzież i inne zwykłe towary są tutaj sprzedawane.

Loading...