Wiadomości i wydarzenia

Hotel ze szkła Philip Stark

Projektanci i architekci, którzy zdecydują się odwiedzić Paryż podczas lub po wystawie Maison & Objet, powinni z pewnością zaplanować wizytę w nowym hotelu położonym w 16. dzielnicy. To samo dotyczy zarówno stałych mieszkańców, jak i gości stolicy. Nie każdy dzień otwiera prawdziwy obiekt sztuki, w którym możesz żyć.

Hotel Brach przyciąga swoją dekoracją zewnętrzną i wewnętrzną. Jest on wykonany ze szkła, ozdobiony rzeźbami i żywymi roślinami, a Wieża Eiffla jest widoczna z okien na wyższych piętrach. Nad hotelem pracował francuski projektant i architekt, znany na całym świecie, którego każdy projekt ma być niesamowity, inspirujący i jasny. Philippe Starck tworzy niekonwencjonalne przestrzenie i przedmioty, działa dzień i noc i nigdy nie siedzi w jednym miejscu.

W Paryżu dał upust talentowi i fantazji, zamieniając dawne biuro sortowania z lat 70. o powierzchni 7000 m² w prawdziwy awangardowy obiekt sztuki. Inspiracją dla Philippe Starcka była kultura z początku ubiegłego wieku - jego echa widać niemal w każdym detalu wnętrza hotelu, które wygląda dość nowocześnie. Rzeźby totemu obok siebie z panoramicznymi oknami, na tarasach widoczne cechy odległych krajów zamorskich, kwiatów i roślin wszędzie. Hotel dysponuje 59 pokojami, z których każdy różni się od pozostałych. W restauracji szef kuchni Adam Bental przygotowuje dania dla gości, ale można ograniczyć się do baru koktajlowego lub cukierni. Jest siłownia z basenem, sauną i grotą solną. Hotel wszedł do grupy Evok Hotels i czeka na gości, którzy wracają tutaj.

Obejrzyj film: Lustro Caadre Fiam projekt Philipp Starck - FIAM ITALIA. Meble włoskie- Galeria HEBAN (Październik 2019).

Loading...