Apartamenty i domy

Drewno i kamień - idealne połączenie dla wiejskiego domu

Wciąż opowiadamy o pięknych domach z całego świata. A dzisiaj projekt pracowni architektonicznej Hutker Architects stał się „bohaterem” naszej kolumny.

Dom położony jest w Bostonie, nad brzegiem malowniczego jeziora. Ta niesamowita struktura kamienia i drewna stała się jednym z otaczającą przyrodą.

Wykorzystanie naturalnych materiałów jest zawsze mile widziane w pracach nad takimi projektami. Co może stworzyć poczucie solidności, trwałości i wytrzymałości budynków? Oczywiście kamień. Drzewo jest stałym materiałem uzupełniającym, który zapewnia ciepło, zmiękcza wnętrze i sprawia, że ​​atmosfera jest szczególnie przytulna.

Nasza opinia:

- Aranżacja wiejskiego domu w malowniczym miejscu wymaga starannego planowania. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę ogólny projekt witryny, modelować i myśleć o elewacji i wnętrzach mieszkalnych. Ważne jest, aby zwracać uwagę na każdy szczegół, aby stworzyć solidny i solidny budynek z przytulną i ciepłą atmosferą. Do tego idealnego połączenia kamienia i drewna we wnętrzu.

Zwróć uwagę na układanie przy basenie. Wygląda na to, że jest to stary kamienny płot, który przetrwał do dziś. Ale w rzeczywistości jest to sprytna sztuczka projektowa, imitacja.

Kamienne głazy wspaniale pasują do krajobrazu, harmonijnie przylegające do lokalnych skał. Prostokątny basen na działce jest doskonale połączony z przyległym terenem i domem. Dywan z zielonej trawy dostosowuje się do relaksu. Dla relaksu zapewnione są wygodne krzesła z poduszkami. To idealne miejsce na podziwianie lokalnego krajobrazu.

Wieczorem teren rekreacyjny można przenieść na otwarty taras, do przytulnego kominka z dużym kominem. Otwarty ogień działa magicznie i tworzy poczucie komfortu, powoduje spokój. Wnosi z naturą, tworzy komfort i ciepło. Wokół masywnego okrągłego stołu z kamienia znajdują się miękkie sofy i krzesła. Ta sytuacja odzwierciedla charakter właścicieli domu. Oczywiste jest, że tradycje są tutaj honorowane, uwielbiają czuć ciepło żywego ognia i prowadzić rozmowy od serca do serca.

Kominek wykonany jest celowo niegrzecznie, w duchu starożytności. Podłoga na tarasie wykonana jest z płytek kamiennych zmieszanych z dużymi kostkami brukowymi. Zmiękcz wnętrze drewnianych ścian domu i przestronnych okien. Powietrze, woda, kamień i drewno są naładowane pozytywną energią. Kiedy wejdziesz do domu, to uczucie wzrasta.

Salon, jadalnia i kuchnia znajdują się w jednym przestronnym pokoju. Drewniane belki na suficie i tył sofy wyznaczają przestrzeń dzienną i jadalną. Przytulne kamienne centrum kominkowe oddziela kuchnię od salonu.

Lampy, które znajdują się nad stołem jadalnym, reprezentują oddzielny obszar. Za pomocą oświetlenia zauważyli również przestrzeń roboczą w kuchni w pobliżu baru.

Sufit kuchenny i ściany pokryte są drewnem, które różni się kolorem i fakturą. Jest zdominowany przez spokojną gamę kolorów, która pozwala odpocząć. Panoramiczne okna o imponujących rozmiarach pozwalają podziwiać lokalne piękno w przytulnej atmosferze.

Meble wyglądają bardzo prosto, ale elegancko. Jest wybrany w tym samym stylu w całym domu. Tekstylia przynoszą odrobinę komfortu.

Nasza opinia:

- Oryginalne połączenie drewna i mozaiki w łazience. Blat do umywalek wygląda dobrze. Wszystko jest zaprojektowane w tym samym stylu, z przewagą kamienia i drewna. Pokój jest mały, ze względu na kolor jego przestrzeni wydaje się łatwy i przewiewny. Okno dodaje światła, które odbija się w lusterkach. Ta technika wizualnie popycha ściany.

Za kuchnią w innym pokoju znajduje się kolejny przytulny kącik z kominkiem i fotelem. Dekoracja kominka zasługuje na szczególną uwagę: kamień z drzewem wygląda nietypowo. Złamane belki i wyłupiaste gałęzie, jakby przypadkowo tam dotarły. Ten kominek jest bardziej elegancki niż w salonie i na tarasie.

Drewniane schody prowadzą na drugie piętro. Jest miejsce do spania, w którym nacisk kładzie się na drewno. Tylko niektóre łaty różnią się kolorem i fakturą. Tekstylia i meble są również wybierane w stylu wnętrza całego domu, którego wewnętrzna przestrzeń jest w harmonii z naturą za oknami (dlatego nie były specjalnie zawieszone na zasłonach).

Obejrzyj film: Siedlisko Rzeczy - Koniec remontu. narazie. Remont Vlog #17 (Listopad 2019).

Loading...