Apartamenty i domy

Skandynawskie wnętrze w akcji: ładny letni domek w stylu retro

Skandynawowie są bliżej nas, niż się wydaje. Na przykład ta willa w stylu retro jest bardzo odpowiednia dla naszego środkowego pasma. Inspiracją jest tu przepaść pomysłów. Wzięliśmy już kilkadziesiąt.

Wille szwedzkich artystów są czymś. Cóż, właściciele tego domu nie są artystami, ale w wolnym czasie kochanka czerpie. Młoda rodzina z trzyletnim dzieckiem i psem mieszka na dwóch piętrach tego wiejskiego domu.

Naszym zdaniem takie wnętrze można bezpiecznie uznać za punkt odniesienia dla wszystkich, którzy cierpią z powodu stylu rustykalnego, wiejskiego i wiejskiego wypoczynku.

Nie ma tu nowych rzeczy, a jeśli są, to wyglądają jak „ocaleni”. Gospodarze starali się jak najlepiej zachować ducha tego domu i dlatego nie zmienili wykończenia, nowy jest tylko podłogą.

7 apartamentów trzypokojowych w stylu skandynawskim

Projekt łazienki w stylu skandynawskim: 8 pomysłów i 5 wskazówek

To Szwecja, a zasłony na oknach są raczej nonsensowne. W tym domu też nie, ale karnisze pozostały, właściciele używają ich jako wierzchowców do dekoracji.

Sam wystrój jest prosty i inteligentny: w każdym pokoju znajdują się książki, fotografie i obrazy. W niektórych miejscach, jako wystrój, używane są ubrania w stylu boho i instrumenty muzyczne.

Najjaśniejszym punktem w tym wnętrzu są schody między podłogami: bogata niebieska ściana, zielone drzwi i tapeta z kwiatowymi wzorami kontrastują z resztą białej tapicerki i tworzą wrażenie zabawy w krajobrazie w domu.

Sypialnia z balkonem ze względu na białe tło i obfitość światła słonecznego tworzy lekką, prawie nieważką atmosferę spokoju i pogody. Jako pomocniczy cień gospodarze wybrali czerń. Tutaj jest przedstawiony w szczegółach, które tylko podkreślają ogólny nastrój.

Przedszkole, podobnie jak wszystkie inne pokoje, jest wypełnione przedmiotami ze śladami dawnego życia, tkaninami w stylu wiejskim i tylko kilkoma nowymi rzeczami. Wigwam i dwie pufy są oczywistą repliką, ale pasują dość organicznie.

Charakterystyczna „organiczna” charakterystyka wnętrza jako całości. Nie ma szczegółów „rozwijanych” ani wątpliwych decyzji. Wypełniając swój dom towarami z pchlich targów, właściciele nigdy nie popełnili błędu.

Naszym zdaniem absolutna harmonia została osiągnięta przede wszystkim dzięki palecie naturalnych odcieni drewna, ziemi, trawy, śniegu i nieba. Szczegóły, podobnie jak w każdym wnętrzu, również odegrały pewną rolę.

Wazony z gliny, garnki i dzbanki, kosze i klatki dla ptaków, samodziałowe dywany i muszelki, walizki, skrzynie i, oczywiście, ogromna liczba książek mówią o bogatej historii tej rodziny. I niech to będzie nieco przesadzone, czy to ma znaczenie, czy widz nie może oderwać oczu od innego wazonu?

Jeśli chcesz powtórzyć sukces Szwedów, oto kilka produktów z naszego sklepu - dla inspiracji.

Obejrzyj film: Dwupoziomowe mieszkanie w bloku w stylu industrialnym #projektwnętrz (Październik 2019).

Loading...