Apartamenty i domy

Zmiana domu na wsi w nowoczesnym domku

Kiedy budowano dom, jego powierzchnia wynosiła 83,6 metra, ale architektom udało się go powiększyć

Dom znajduje się w mieście Menlo Park (Menlo Park) w Kalifornii (USA). Architekci musieli całkowicie przemyśleć istniejącą przestrzeń, zintegrować dom z otoczeniem i zwiększyć przepływ światła dziennego.

Projektanci z Ana Williamson Architect użył istniejącego fundamentu i dodał 46 metrów do wnętrza budynku. Dom, który zbudowali z materiałów przyjaznych dla środowiska, ma dużo naturalnego światła i ciekawe połączenie przestrzeni zewnętrznych i wewnętrznych. Opracowaliśmy nowy układ centralnej części, która dzieli strefy wspólne i prywatne.

Duże drzwi z podwójnymi szybami łączą jadalnię z dziedzińcem, dzięki czemu cała ta przestrzeń stała się częścią codziennego życia właścicieli i ich małych dzieci. Linia dachu została całkowicie przerobiona na sklepienia sufitowe, dodano górny rząd okien.

Chociaż powierzchnia domu jest dość skromna, dzięki dobremu układowi wydaje się przestronna. A przebywanie w nim jest bardzo miłe.

Gospodarze (projektanci szkoleniowi) lubią eksperymentować z materiałami. Dla domu wybrali te, które nadają się nie tylko ze względów estetycznych, ale także użytecznych właściwości.

Dach z daszkiem, przednie i tylne ściany wykonane są z drewna acetylowanego. Materiał słabo absorbuje wilgoć. To sprawia, że ​​jest trwały i pozwala zachować jego rozmiar niezależnie od pogody.

Szafki kuchenne fornirowane są fornirem kompozytowym. Ta niedroga alternatywa dla drewna jest nowym produktem na rynku budowlanym. W rezultacie dom wygląda bardziej nowocześnie niż jego sąsiedzi, ale jest zaprojektowany w tym samym stylu co oni.

Fasada budynku z gankiem i pięknym kwietnikiem, jakby ciepło witała wszystkich, którzy przechodzą lub przechodzą. Ostre linie geometryczne i odważne rozwiązania kolorystyczne często budzą zainteresowanie przechodniów.

Nasza opinia:

- Wybierz odpowiedni kolor elewacji domu - jedno z najtrudniejszych zadań po zakończeniu budowy. Biały - niepraktyczny. Z żółtego szybko zmęczony. Zielone domy nie lubią wszystkich. W Finlandii lubią malować wiejskie domki w „słodkim” tricoloru - szkarłatno-różowo-białym. Ale ciemnoszary i szaro-niebieski w połączeniu z zielonymi drzwiami również wyglądają bardzo ładnie. I nie ponury. Niezależnie od tego, jaki zakres wybierzesz, pamiętaj: jeśli ściany mają gładką teksturę, lepiej jest wybrać różne kolory dla różnych części domu. Więc nie będzie wyglądał zbyt masywnie, poza tym będzie miał dynamikę i różnorodność.

Obejrzyj film: remont i rozbudowa Starego domu w (Listopad 2019).

Loading...