Porady i pomysły

Jak zrobić garderobę w małym pokoju: 20 pomysłów na przechowywanie i 3 główne sekrety

Chcesz dowiedzieć się, jak szybko i łatwo zaprojektować garderobę w małej sypialni? Opowiedz o wszystkich niuansach

Ujawnimy najważniejsze sekrety zorganizowania garderoby w małym pokoju - powiedzieli nam o tym specjaliści od projektowania wnętrz.Leroy Merlin„. Możesz szybko zrozumieć, jaką garderobę wkładasz do sypialni.

Sekret numer 1: znajdź swoją postać

Garderoba ma również charakter. I będziesz musiał wybrać opcję w zależności od rodzaju prowadzonego stylu życia.

Proste pytanie: Chcesz stale zmieniać sezonowe rzeczy, nie dwa razy w roku, ale kilka razy lub nawet częściej? Jeśli tak, to garderoba jest bardziej odpowiednia dla ciebie, gdzie połowa rzeczy będzie zamknięta, a połowa otwarta.

Inny przykład: jeśli masz dużo rzeczy, zamknięte fasady są bardziej odpowiednie dla Ciebie. Jeśli wolisz projektować rzeczy w swoim własnym stylu i jednocześnie trochę je kupować, lepiej nie otwierać opcji garderoby.

Główne zasady:

 • im więcej rzeczy masz, tym bardziej zamknięte fasady;
 • im mniejszy pokój, tym jaśniejsze fasady. W sypialni o powierzchni do 12 metrów nie można obejść się bez luster i szklanych fasad;
 • im bardziej spójny styl odzieży, tym ważniejsze jest wybranie konkretnego stylu garderoby;
 • im niższe są sufity, tym ważniejsze jest dostosowanie wysokości garderoby do samego sufitu;
 • lżejsze okna, drzwi, ściany, zasłony, parkiet i sama garderoba, więc wygląda schludniej.

Sekret numer 2: użyj zasady „od ściany do ściany”

Im mniejszy pokój, tym ważniejsza jest instalacja garderoby w niszy suchej zabudowy i stosowanie zasady „od ściany do ściany”. Pozwala to zamienić szafę w zintegrowany element. Takie podejście staje się coraz bardziej popularne, ponieważ tworzy we wnętrzu poczucie zwięzłości i minimalizmu (w dowolnym stylu), wyrafinowanie. Wolnostojące szafy zawsze wyglądają bardziej masywnie, niezależnie od wielkości.

Sekret nr 3: skorzystaj z naszej listy kontrolnej

Czego potrzebujesz przy tworzeniu garderoby? Zebraliśmy wszystkie rzeczy na jednej liście kontrolnej z linkami do pozycji.

 • drzwi przedziałowe;
 • wsporniki i prowadnice;
 • słupki dla górnego i środkowego poziomu;
 • komody na niższy poziom;
 • przegródki do szuflad; organizery do przechowywania;
 • pudełka i kosze na drobne przedmioty;
 • specjalne wieszaki do spodni, spódnic, pasków i tylko wieszaki na ubrania;
 • półki na obuwie do niższego poziomu lub gotowego szewca.

Opinia redakcyjna:

- Możesz wybrać garderobę z zestawu „Lyon” w „Leroy Merlin". Wszystkie niezbędne elementy są już zmontowane w tym samym stylu przez odniesienie. Są szafki, fasady, pręty, drzwi, szuflady i profile. Wszystko jest prawie gotowe, wystarczy wybrać liczbę każdego elementu.

W szatni można użyć nietypowych rozwiązań do przechowywania, na przykład do przystosowania stojaka do przechowywania toreb.

Jeśli lubisz oryginalne rozwiązania, zwróć uwagę na wersję z półkami z siatki i otwartymi pudełkami. Tutaj możesz zebrać kompletny zestaw.

To ważne! Aby uzyskać informacje na temat określonych rozmiarów półek, fasad, szuflad i wszystkich elementów producenta garderoby, zajrzyj do katalogu lub na stronę internetową „Leroy Merlin".

Loading...