Porady i pomysły

Naprawy w mieszkaniu i jego konsekwencje: jak zapobiegać problemom

Myślałeś, że po naprawie życie zamienia się w bajkę? Ale nie, wiele problemów może ujawnić się kilka tygodni i miesięcy po wejściu do nowego mieszkania. Mówimy, jak zneutralizować nieprzyjemne konsekwencje

Sposób, w jaki odnowione mieszkanie będzie wyglądało za rok, zależy od wybranych materiałów. Dmitry Borisov, założyciel internetowej platformy do zamawiania projektów, powiedział nam, jak dokonać wyboru, aby nie doświadczyć dalszej agonii podczas eksploatacji i utrzymać doskonały wygląd przez długi czas. Rerooms.ru.

Dlaczego warto naprawiać odnushki prawie jak naprawę dvushki i co to za haczyk

Jak wybrać wykonawcę do naprawy: 10 brygadzistów

Dmitry Borisov, założyciel usługi Rerooms.ru.

Partner zarządzający LLC „NSKA”, największy broker zapewniający ryzyko niedokończonej budowy. Wcześniej pracował w firmie Grupa A i NNgdzie był odpowiedzialny za zarządzanie spółkami portfelowymi, wspieranie fuzji i przejęć, przyciąganie długu i kapitału własnego. Pracował w firmach audytorskich KPMG i Deloittew dziedzinie audytu bankowego i finansów korporacyjnych.

Wybierz naturalne materiały

Nie należy unikać naturalnych materiałów, preferując sztuczne materiały - te ostatnie nie są tak praktyczne, jak się wydają. Wiele naturalnych, w przeciwieństwie do sztucznych, pięknie się starzeje i jest podatnych na odbudowę. Poza masywną deską i parkietem, płyta inżynieryjna z cenną warstwą o grubości 6 mm wytrzyma schemat cyklu. Ale powłoka korka na podłodze jest mocno osłabiona i z czasem wygląda na zmęczoną.

Naturalny materiał Marmoleum (naturalne linoleum) jest bardzo odporny na uderzenia fizyczne, nie pozostawia wgnieceń z ciężkich mebli, nie blaknie, zachowuje jasność koloru i nie boi się wilgoci.

Porzuć ciemną podłogę

Będziesz zaskoczony - nawet biała matowa podłoga jest mniej zabrudzona niż ciemna. Na ciemności, szczególnie gładkiej i błyszczącej, widoczne są wszystkie drobinki kurzu i kosmków, ślady i rozwody. Optymalnie wybierz lekkie i średnie odcienie beżu i szarości.

Laminat powinien charakteryzować się wysoką klasą odporności na ścieranie i teksturowaną powierzchnią - zarysowania na nim, jeśli się pojawią, trudno będzie je dostrzec. Lakier matowy do drewna litego lub parkietu podkreśla wizualnie mniej rys niż połysku.

Wybierz odpowiednią zaprawę do płytki.

Nawet jeśli zatrzymasz się na neutralnym jasnym kafelku, który można uznać za najbardziej praktyczny, z czasem mogą pojawić się problemy. Wąskim gardłem nie jest kolor płytki, ale fuga, która pochłania brud i tworzy nieporządny wygląd. Fuga epoksydowa, która nie absorbuje brudu, jest trudna w obróbce i nie zawsze uzasadniona.

Przy wyborze zwykłej zaprawy cementowej skup się na wyborze odpowiedniego koloru. Nie używaj bieli nawet w przypadku powierzchni pionowych. Beżowa, szara lub ciemna fuga kontrastowa utrzymuje powierzchnię na długo jak najdłużej. Przyczyni się to również do układania płytek szerokoformatowych i zminimalizowania liczby szwów.

Neutralizuj kamień i pleśń

Jeśli chodzi o kafelek, te same zasady - na ciemności wyraźnie widać osad kamienia, wybierz jaśniejsze odcienie. Oznaczony jako najbardziej nudny, beżowy kolor ma przynajmniej jedną zaletę: wapno na nim jest najmniej zauważalne. Nie jest tak wyraźny na mikserach w kolorze brązu i mosiądzu w porównaniu z chromem.

Nie pozwól, aby woda gromadziła się na powierzchniach poziomych. Podczas tworzenia nisz lub półek, kafelki, zapewniają małe nachylenie. I nie zapomnij o wymuszonej wentylacji wyciągowej, pomoże chronić wszystkie powierzchnie przed pleśnią i meble przed wilgocią.

Zadbaj o powłoki wykończeniowe

Przy wyborze farby główne siły z reguły koncentrują się na znalezieniu odpowiedniego odcienia, podczas gdy mniej uwagi poświęca się wykończeniu. Ale na próżno, po chwili to dzięki niemu będziesz się radować lub lamentować. Im wyższy poziom połysku, tym mniej porowata farba, tym mniej brudu absorbuje i tym lepiej można go prać. Używaj farby ze skorupką jajka dla wszystkich terenów - korytarza, łazienki, kuchni, pokoju dziecinnego.

Użyj naturalnych nierówności niektórych powłok: na dekoracyjnych lub betonowych tynkach plamy i brud będą zauważalne znacznie mniej niż na zwykłej ścianie.

Ale najbardziej niepraktyczny zasięg, na jaki możesz sobie pozwolić w wrażliwych obszarach obiektu, obserwując niektóre niuanse. Tak więc tapeta w łazience poza strefą bezpośredniego kontaktu z wodą zachowuje się całkiem przyzwoicie, jeśli chronisz je lakierem akrylowym.

Bądź dalekowzroczny

Rozważ możliwość zastąpienia poszczególnych elementów wykończenia lub naprawy lokalnej bez globalnego zniszczenia. Systemy inżynieryjne - z łatwym dostępem, okablowanie elektryczne - w rurach, podłogach - pływające, listwy przypodłogowe - z kanałem kablowym, meble - umożliwiające wymianę elementów. A wtedy potrzeba naprawy (z której nikt nie jest ubezpieczony) w oddzielnym obszarze nie zmieni się w katastrofę na dużą skalę.

Przed i po: naprawy w 25 wnętrzach

Psychologia wnętrz: jak zacząć żyć szczęśliwie dzięki naprawie

Obejrzyj film: Wdowa nawiązała romans z mężczyzną, który pomagał jej przy naprawach w domu Ukryta Prawda odc. 779 (Styczeń 2020).

Loading...