Apartamenty i domy

Dwupiętrowy dom w Terytorium Krasnodaru: orientalne motywy w nowoczesnym wnętrzu

Jeśli planujesz tylko zmienić wnętrze swojego domu, jest tu wiele interesujących pomysłów.

Dom znajduje się w Noworosyjsku, w Terytorium Krasnodaru, w wiosce nad jeziorem Abrau. Na początku projektowania wnętrz ściany domu już stały. Ponadto na pierwszym piętrze znajdowały się dwa poziomy podłogi, a sam budynek był wyposażony w konstrukcje nośne i filary, których nie można było przesunąć. Z tego i musiałem przejść zespół trzech projektantów.

Marina Suvorova, Ekaterina Russkova, Evgenia Reveleva

Absolwent brytyjskiej Graduate School of Design. W ramach prywatnej praktyki zajmują się rozwojem wnętrz mieszkalnych i publicznych.

facebook.com/mari.play

Klienci chcieli mieć 8 pokoi, 5 łazienek na jednym piętrze, z których jedno jest przeznaczone do ogólnego użytku na parterze, oraz pomieszczenia techniczne: garderoba, pralnia, winda niskopodwoziowa.

Marina Suworow:

„Opracowując projekt, skupiliśmy się przede wszystkim na interesach właścicieli domu: szef jest zainteresowany kulturami wschodnimi, kocha sztukę i malarstwo, niestandardowe rozwiązania dekoracyjne, jego małżonek interesuje się ceramiką i docenia połączenie wizualnej harmonii z funkcjonalnością.

facebook.com/mari.play

Wnętrze z motywami etnicznymi

Na wielką korzyść domu można przypisać panoramiczne okna z widokiem na malownicze jezioro Abrau. Taras otaczający budynek jest równy wielkości domu. Więc projektanci byli „gdzie się włóczyć”.

Biorąc pod uwagę fakt, że duża liczba osób może przebywać w domu w tym samym czasie, konieczne było zapewnienie wspólnych obszarów (takich jak jadalnia, pokój dzienny), gdzie można się spotkać i spędzić czas z rodziną, a także miejsca osobiste dla każdego członka rodziny, pozwalając przejść na emeryturę i odpocząć. Według projektantów lakoniczna architektura domu wydaje się wskazywać na nowoczesny minimalizm nawet w domu, ale klient początkowo przedstawił swoje preferencje nie na swoją korzyść. Życzeniem stylistycznym klienta było miękkie, wygodne i wyjątkowe wnętrze z motywami etnicznymi.

Ekaterina Russkova:

- Projektując układ domu, zdecydowaliśmy się niemal całkowicie oddać pierwsze piętro pod wspólnym obszarem: kuchnia z jadalnią, salon. Z każdego pokoju jest dostęp do dużego tarasu z kominkiem i jacuzzi. Zajęliśmy miejsce pod biurem i mały pokój gościnny.

facebook.com/kate.russkova

Drugie piętro jest całkowicie przeznaczone na pomieszczenia osobiste, tutaj są sypialnie mistrza i gospodyni (oddzielne, zgodnie z życzeniem klientów), sypialnie dla dzieci, a także garderoby. Dla wygody każda z sypialni jest wyposażona we własną łazienkę. Konfiguracja domu pozwoliła nam umieścić pomieszczenia techniczne w piwnicy, z wyjątkiem pralni, również znajdującej się na drugim piętrze, aby ułatwić korzystanie.

Niezwykły dom na ostre zimy

10 najlepszych domów i wnętrz listopad-2017

Zgodnie z projektem dom zostanie urządzony w nowoczesnym stylu z lekkimi orientalnymi nutami. Otwarta przestrzeń, proste i zwięzłe formy mebli i zasłon sprawią, że pokój będzie nowoczesny, a bogactwo tkanin, ozdób i kolorów w wystroju stworzy komfortową atmosferę. Do dekoracji zaproponowano naturalne, ekologiczne materiały, takie jak drewno, kamień i naturalne tkaniny, które harmonijnie pasują do wnętrza domu w otaczający go malowniczy krajobraz, w tym poprzez fakturę dekoracji.

Dużo drewna wykorzystuje się w dekoracji, np. W ozdobnych siatkach z ornamentem - ten motyw jest widoczny niemal we wszystkich pokojach. Kraty działają na światło z naturalnego światła na okna lub sztuczne - na ścianach z ukrytym oświetleniem, co daje im dodatkowy efekt głośności. Lekki marmur jest stosowany do powierzchni blatów i fartucha, trawertynu - do dekoracji zewnętrznej domu.

Evgenia Reveleva:

- W salonie umieścimy dwie wysokie półki, wykonane na zamówienie, - wizualnie podkreślą wysokość sufitu, pozwolą umieścić kolekcję ceramiki i dużą liczbę książek właścicieli. Zapewnia także miejsce do malowania. W przedpokoju domu, pod schodami, zarezerwowane miejsce na kompaktową garderobę. Jeśli chodzi o przechowywanie ubrań, poszczególne szafy są projektowane w dwóch sypialniach, w pozostałych dwóch - przestronnych szafach wbudowanych, niewidocznych przy wejściu.

facebook.com/evgenia.reveleva

Meble do projektu zostały wybrane we współczesnym stylu, raczej zwięzłe, ale z niespodzianką. Tak więc ozdoba na czele łóżka Sofa i krzesło Cfirma odzwierciedla wzór rusztu i ciekawe skręcone uchwyty wbudowanej kuchni Castagna wyślij nas na Wschód. Ważnym czynnikiem przy wyborze mebli było nie tylko estetyczne piękno, ale także funkcjonalność. Na przykład niezwykle piękny stół jadalny Stolik fletchera z mechanizmem obrotowym rozsuwa się i pozwala usiąść wszystkim gościom.

Co ciekawe, projektanci podeszli do lekkiego projektu. W każdym z pomieszczeń przemyślano kilka scenariuszy świetlnych, które pozwalają zmienić sytuację w zależności od okazji i nastroju - od jasnych świateł po formalną kolację do stłumionego, nadającego się na odosobnioną romantyczną kolację.

Marina Suworow:

- W projekcie znajdują się zarówno wbudowane górne lampy, jak i dekoracyjne niższe: kinkiety, lampy podłogowe, lampy stołowe. Przemyślany wystrój oświetlenia: rzeźbione panele na ścianie w jadalni, kompozycja rzeźbiarska i inne.

Dekoracyjne lampy z angielskiego Heathfield podbiły nas swoim designem, więc daliśmy im naszą preferencję w zakresie projektowania oświetlenia.

facebook.com/mari.play

Cały dom jest wykonany w jednej kolorystyce, ogólna paleta kolorów jest reprezentowana przez spokojne neutralne kolory - jasny beż w połączeniu z naturalnym drewnem, a jasne odcienie wiśni, turkusu i brązu tworzą akcenty i ożywiają wnętrze.

Ekaterina Russkova:

- Jednym z głównych życzeń klientów było stworzenie ciepłego, przytulnego wnętrza, więc pomyśleliśmy, że dobrym rozwiązaniem byłoby użycie jasnych, spokojnych ścian i drewna w ciepłych kolorach na podłodze. Ale w przypadku mebli tapicerowanych wybrali jaśniejsze rozwiązanie - tkaniny o bogatej kolorystyce w połączeniu z orientalnymi ornamentami.

facebook.com/kate.russkova

Główny motyw wnętrza nawiązuje do dekoracji i projektowania tkanin - lekkie orientalne nuty, będą widoczne w ozdobnych wazonach wieżyczek, rzeźbionych panelach na ścianie jadalni i nadrukach na tkaninach. Tutaj i przeplatane wzory i ikat - tradycyjne orientalne ornamenty. Tekstylia w tym przypadku stanowią główny element wnętrza. A rzeźbiarska kompozycja niezwykłych form kontrastuje z tłem tradycyjnego Wschodu i odsyła nas do sztuki współczesnej.

Według projektantów ukończenie projektu zajmie około roku.

Podczas projektowania używane:

 • podłoga - lite drewno Ebony i Co;
 • meble - sofy Ditre Italia, fotele Vibieffe, kredens Porada;
 • tkanina - Kravet;
 • oświetlenie - lampy stołowe Heathfield.
 • podłoga - lite drewno Ebony i Co;
 • meble - komoda, łóżko, szafki nocne, taboret The Sofa and Сhair Сompanykrzesło Gervasoni;
 • tkanina - Kravet;
 • wystrój - lustro Surya;
 • oświetlenie - lampy i żyrandol Heathfield.
 • podłoga - lite drewno Ebony i Co;
 • meble - kuchnia Castagnastołki barowe Holly polowaniestół jadalny Stolik fletcherakrzesła do jadalni Giorgettikonsola Holly Hunt;
 • AGD - Miele.

Opcje zagospodarowania pomieszczeń wspólnych z dużą powierzchnią pokoju

 1. Najtańszą opcją jest podział na strefy za pomocą mebli. Na przykład elegancki szuflada kuchenna wyraźnie oddziela kuchnię i jadalnię lub kuchnię, jadalnię i salon.
 2. Jeśli lubisz hodować ryby, nie będziesz miał problemów z niestandardową separacją pokoju. Duże, piękne akwarium wyraźnie określa granice pomieszczeń dla różnych celów funkcjonalnych.
 3. Zrób inne oświetlenie w jadalni i salonie (najważniejsze jest to, aby te rodzaje oświetlenia były dobrze połączone) - to wystarczy do zagospodarowania przestrzennego.
 4. Podział na strefy wygląda bardzo pięknie za pomocą pięknych desek podłogowych, gresu porcelanowego lub specjalnych płytek ceramicznych podłogowych. Ten sam wzór, kontrastujący tylko w kolorze, wygląda świetnie.
 5. Udekoruj główną ścianę jadalni i główną ścianę salonu na różne sposoby. Odpowiednia kombinacja zapewni wspaniały efekt.

Obejrzyj film: Styl marokański w salonie. Inspirujące aranżacje WESTWING (Luty 2020).

Loading...