Porady i pomysły

12 pomysłów, jak zamienić mały balkon w kącik dla relaksu

Każdy chce mieć własny kącik na samotność i odpoczynek, ale jak i co najważniejsze, gdzie możemy zorganizować takie miejsce w warunkach naszych skromnych mieszkań? Nie wiem Prawdopodobnie jednak domyślają się szczęśliwi właściciele apartamentów z balkonem

Będzie to stworzenie strefy na balkonie, która pozwoli ci odłączyć się od zmartwień na godzinę lub dwie i przejść na emeryturę ze sobą. Niezależnie od tego, czy jest to letnia otwarta weranda, czy ogrzewany i przeszklony balkon - to wskazówki, aby harmonijnie przekształcić tę przestrzeń w kąt relaksu.

Balkon z biurem: 8 praktycznych pomysłów z Instagram

Stylowy i wygodny dom wyłożony ciemnymi belkami

Gdzie zwykle mamy spokój i spokój, gdzie odpoczywamy? Ktoś rozluźnia się w przyrodzie, ktoś na plaży, ktoś lubi komfort domu, dlatego zalecamy wybór materiału na podstawie tego, czego chcemy, ale lepiej jest preferować naturalne materiały, takie jak drewno. Na przykład podszewka lub bambus będą doskonale połączone z kamieniem. Możesz użyć kamienia w mozaice lub bezpośrednio na podłodze, jako kamyk.

Wybór kolorów jest jednym z najważniejszych momentów, ponieważ ten czynnik najbardziej wpłynie na nasz odpoczynek. Nie jest tajemnicą, że kolory mogą zarówno wzbudzić, jak i uspokoić, dlatego należy starać się wybierać neutralne odcienie, które korzystnie wpłyną na proces relaksacji.

Wszystko zależy od twojego pragnienia. Idealną opcją jest mały stolik i dwa wysokie krzesełka. Jednakże, jeśli chcesz, możesz zaaranżować cały podkład lub hamak, ale nie przechodź do skrajności. Jeśli odpoczywasz tylko w pozycji poziomej, możesz wyposażyć miękką narożną sofę lub postawić ławkę z materacem i poduszkami. Mała biblioteczka i wygodne krzesło to przystań dla miłośników czytania.

Rośliny mają bardzo korzystny wpływ na ludzi, a poza tym mogą odgrywać praktyczną rolę we wnętrzu loggii, na przykład długi garnek zasadzony na oknie ukryje cię przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów i przechodniów. Kilka wazonów z kwiatami na ścianie przyjemnie rozcieńczy atmosferę, a małe ozdobne drzewo przybliży Cię do natury.

Czy jesteś pasjonatem pracy z drewnem, czy też długo chciałeś kupić koło garncarskie i zabrudzić się w glinie? Może lubisz scrapbooking i decoupage? Ci, którzy odpoczywają w procesie kreatywności, na loggii można zaaranżować własny warsztat, z wieloma szufladami i półkami, gdzie wszystkie niezbędne narzędzia będą na wyciągnięcie ręki, gdzie nie można bać się plam lub drapania stołu, gdzie można cieszyć się ulubionym hobby.

Loading...