Apartamenty i domy

Piękne białe wnętrze, gdzie „szpitalna” podłoga prawie wszystko zrujnowała

Dwa kolory, sufit jako element zagospodarowania przestrzennego, drewniany fartuch i bardzo kontrowersyjny wybór podłogi - na przykładzie tego bez wątpienia ciekawe wnętrze można się wiele nauczyć.

To zawsze - znajdziesz dobry pomysł, pokażesz specjalistę i otrzymasz szczegółową krytyczną recenzję w zamian. Editorial Roomble znaleziony wśród prac włoskiego studia Zrób to bardzo miły, jak nam się wydawało, dom. Było w nim coś nie tak, ale czego dokładnie nie rozumiemy. Architekt Mito Melitonyan, który zajął się komentowaniem tego wnętrza, położył wszystko i szczegółowo odpowiedział na główne pytanie wszystkich fanów i krytyków w stylu skandynawskim - dlaczego niektóre białe wnętrza wydają się być oddziałami szpitalnymi.

Mito Melitonyan, architekt:

- Urodziłem się w rodzinie architektów i miałem szczęście być dwunastym. Po dziewiątej klasie wstąpiłem do Moskiewskiego Kolegium Architektonicznego (college) i przez bardzo długi czas nie mogłem zrozumieć, czego ode mnie chcą. Smak zawodu nastąpił po trzecim kursie, kiedy wysłano nas do praktyki zawodowej. Następnie udałem się do architekta Borisa Uborevicha-Borovsky'ego, którego mój ojciec i ja przypadkowo spotkaliśmy na jednej z wystaw architektonicznych. Pierwsza pensja wyznaczyła kierunek mojej działalności i w istocie z góry przesądziła o moim losie. Zacząłem pracować z pasją z zawodu i nadal robię to do dziś. Nie zgaduję, jak to się potoczy, ale teraz robię to, co potrafię najlepiej. Przez cztery lata zajmowałem się głównie wielkoskalowymi obiektami urbanistycznymi, dzięki którym nauczyłem się myśleć strukturalnie, potem wolałem pracować samodzielnie. Podczas niezależnych działań doszedłem do wniosku, że w architekturze i projektowaniu sam obiekt jest drugorzędny, ważne jest komunikowanie się ze środowiskiem, w którym projektujesz, lub osobą, dla której tworzysz obiekt. W rzeczywistości jest to uformowana pozycja życiowa, która odnosi się nie tylko do architektury: nie pracuję z obiektem, pracuję z ludźmi.

melitonyan.com

W tym przykładzie wrażenie mieszkania zepsuło podłogę. Z powodu bardzo dziwnej różowo-brązowej tekstury wydaje się, że nie patrzysz na mieszkanie mieszkalne, ale na przestrzeń publiczną. Biały nie jest panaceum, musisz wiedzieć, jak z nim pracować. Gdyby w tym pokoju autorzy woleli na przykład deskę statku jako wykładzinę podłogową, z wnętrza powstałoby przyjemne uczucie.

Jeśli mówimy bezpośrednio o korzeniach problemu, to jest to tekstura niejednorodna, nie ma nic do przywiązania we wnętrzu. Ponieważ to, co miało być punktem kulminacyjnym, zmieniło się w poważną wadę.

Graficzne czarno-białe wnętrze trzypokojowego mieszkania

25 doskonałych czarno-białych wnętrz

Sama kuchnia jest dobra - duże zwięzłe formy. Bardzo ciekawa recepcja z drewnianym fartuchem. Nawet jeśli jest to płytka z imitacją, i tak wygląda świetnie.

Ale kąpiel nie jest przekonana. Z jednej strony jest piękne rozwiązanie: boki misy są pięć centymetrów od ściany. Wygląda świetnie, ale z punktu widzenia eksploatacji nie jest to najlepsza opcja - w tych lukach będzie regularnie gromadzić to, czego tak bardzo nie lubimy, a jeśli na początku brakuje regularnego czyszczenia, to przez lata hostessa zacznie miejsce, co oznacza czekanie na pleśń, płytkę nazębną i inne „radości”.

Kolejny niuans to okno. Można ją otworzyć tylko w samej łazience, najlepiej, aby zawiasy były po drugiej stronie, a okno powinno otworzyć się na ścianę łazienki.

Podoba mi się paleta - w tym mieszkaniu są dwa podstawowe kolory: biały i brązowy. Pasują idealnie do siebie.

Podoba mi się struktura strefowa, a raczej materiały sufitu. W kuchni - belki, w salonie - ponownie płyty gipsowo-kartonowe i belki. Miękkie, prawie niezauważalne, z bardzo namacalnym przejściem.

Spośród minusów nazwałbym niepowodzenie wypełnienia przestrzeni - w niektórych miejscach są oczywiste pustki i są one bardzo uderzające, nawet fikusy nie oszczędzają. Nieprawidłowo wybrany stolik kawowy przy sofie, którą chcesz zastąpić bardziej masywną.

Oświetlenie w tym wnętrzu podąża za własną, zrozumiałą logiką jednego z autorów. Umieścić tylko lampę sufitową nad stołem jadalnym. Jednak pomimo tych wszystkich niedociągnięć, całe wnętrze byłoby w 100% kompletne, gdyby autorzy wybrali inne piętro. To dzięki niemu zwracasz uwagę na wszystkie wady, które stały się tak wyraźnie widoczne.

Obejrzyj film: Inspirujace białe wnetrze. WESTWING Wizyty (Październik 2019).

Loading...