Porady i pomysły

10 czarnych łazienek: trend z prawdziwymi przykładami

Czarne łazienki nadal przyciągają uwagę i wywołują wiele emocji. Niewielu ludzi decyduje się na taką metodę, ale mamy co najmniej dziesięć argumentów

Czarna łazienka - wybór dla każdego. Raczej koneser. Kochamy niestandardowe pomysły, więc dzisiaj zdecydowaliśmy się zebrać wszystkie czarne łazienki, które ostatnio wpadły w nasze serca.

Luksusowa i zarazem mała magiczna łazienka od Teksańczyków Architektura wnętrz w Jauregui. Wydaje nam się, że nowoczesna Syrenka od jej księcia otrzyma właśnie taką łazienkę w prezencie. Błyszczące powierzchnie, szklane kinkiety, tapety na suficie z efektem patyny i oczywiście ryby. Dekoracja ścienna - główny cel i główna cecha tej łazienki. Prosty pomysł, który dzięki odblaskowej powierzchni zamienił czarną łazienkę w prawie akwarium.

Ta łazienka nie może być w pełni nazywana czarną, ale po prostu nie mogliśmy jej ominąć. Wymyślony Philip Nimmo Design do projektu Luxe West Hollywood Residence służy oczywiście bardzo artystycznym ludziom. Ciężkie klasyczne lustro, kryształowe kule i nieco surrealistyczne twarze na plakacie tworzą eklektyczne, a nawet nieco mistyczne otoczenie. Czarno-białe tło w kontekście tej koncepcji można uznać za filozoficzną ideę oddalenia wszystkiego i wszystkiego.

W tej prostej łazience jest bardzo fajny pomysł z ciepłymi żółtymi światłami do okrągłego lustra nad zlewem. Przestrzeń dzięki niej „w zestawie”. Najwyraźniej ta sama iluminacja jest zduplikowana naprzeciwko, na korytarzu, za szklanymi drzwiami.

A oto kilka interesujących pomysłów. Projektant wnętrz Karol Ciepliński zrobiła kąpiel w białej niszy, zamieniając ją w okno na tle czarnych ścian. Pokrył podłogę całkowicie nie irytującym kolorowym ornamentem, który działa jak otwarty cień spadający z okna. Na suficie projektant wysłał „Dziewczynę z perłą”, która nie tylko patrzy na przychodzącą osobę, ale także odbija się w lustrze.

Mała, najprawdopodobniej łazienka dla gości w domu z historią. Nie wiemy nic o domu, ale wysokie sufity, parkiety i listwy na ścianach sugerują, że ma on co najmniej 100 lat. Projekt łazienki odbija się echem w otoczeniu, ale nie zapomina o XXI wieku za oknem. Zabytkowy żyrandol z brązu, bagietka i mikser retro doskonale współgrają z nowoczesnym zlewem Corian DuPont z ostrymi narożnikami.

O ich czarnej łazience w stylu projektantów steampunk Andre Rothblatt Architecture Nic nie mówią, prawdopodobnie biorąc pod uwagę, że obraz mówi tysiące słów. Naprawdę nie mamy żadnych pytań dotyczących projektu łazienki, ale chciałbym wiedzieć przynajmniej coś o właścicielach. Co więcej, chcielibyśmy zobaczyć wnętrze jako całość. W każdym razie łazienka jest wyjątkowa i bardzo przyjazna.

Ta czarna łazienka na stoisko firmy Grupa AM na wystawie Batimat Russia 2018 stworzył projektant wnętrz Diana Balashova. Głównym bohaterem stoiska była różowa instalacja wodociągowa. Artceram.

Byłbyś zaskoczony, ale różowe toalety do sprzedaży Grupa AM w Rosji zajmują drugie (!!!) miejsce po szaro-oliwkowej.

W tym projekcie Diana Balashova użył następujących elementów:

 • toaleta wisząca i bidet, czerwony koral, kolekcja File2.0, Artceram;
 • umywalka na biurko, koral czerwony File2.0, Artceram;
 • bateria na zlewie, wysoka, czarna, kolekcja Mniej nowa, Cisal;
 • bidet mikser, czarny, mniej nowy, Cisal;
 • zestaw akcesoriów, czarny, mniej nowy, Cisal;
 • system prysznicowy, czarny, mniej nowy, Cisal.

Zlew stołowy, koralowy czerwony FILE2.0, Artceram

Wisząca toaleta i bidet, koralowa czerwień, kolekcja FILE2.0, Artceram

Na tym samym stoisku firmy Grupa AM klasyk współczesnego rosyjskiego architekta minimalistycznego Boris Uborevich-Borovsky przedstawił interpretację łazienki osoby najbliższej przyszłości. Aby rozbudzić wyobraźnię i stworzyć przestrzeń „jutra”, architektowi pomogła dostarczona Grupa AM tematy:

 • płytki ceramiczne i płytki porcelanowe LEA Ceramiche (Włochy), ceramichelea.it;
 • toaleta wisząca i bidet A16, Artceram;
 • ostre zlewy podłogowe, Artceram;
 • wbudowane podświetlane prysznice sufitowe z kolekcji Zen Shower, Cisal;
 • mieszalnik bidetowy ze stali nierdzewnej Xion, Cisal;
 • zintegrowana bateria prysznicowa ze stali nierdzewnej xion, Cisal;
 • Przycisk spłukujący ze stali nierdzewnej xion, Cisal;
 • Baterie zlewozmywakowe, stopień niklowany szczotkowany, Cisal.

Motyw czarnej łazienki zaprojektowanej przez projektanta Maria Romanova na stoisko firmy Grupa AM, stał się dualizmem w całej jego wielowymiarowej istocie. Z powodu ogromnej ilości światła przestrzeń nie wygląda na czarną.

Nawiasem mówiąc, firma Grupa AM - jedyny dystrybutor zaawansowanych europejskich marek hydrauliki, posiadający 80% asortymentu w magazynie. Bez oczekiwań, szalone nadpłaty i nerwy.

Ale jakie tematy zostały przedstawione w instalacji Maria Romanova:

 • płytki ceramiczne i płytki porcelanowe Lea Ceramiche;
 • Czarno-biały zlew podłogowy z kolekcji Cup, Artceram;
 • Zlew szafkowy z półką ceramiczną, Artceram;
 • Paleta ceramiczna 140 * 80, Artceram;
 • zestaw luster z kamienia, Artceram;
 • toaleta podwieszana czarna, z kolekcji A16, Artceram;
 • toaleta cienkościenna z pokrywką osadzoną w ceramice, w kolorze „różowego korala”, kolekcja The One, Artceram;
 • kran na zlewie w trzy otwory ściany, miedź, kolekcja Mniej nowych, Cisal;
 • bateria umywalkowa naścienna z czarnego tytanu, kolekcja Step, Cisal;
 • miedziany system prysznicowy z kolekcji Harlock, Hubera;
 • czarny prysznic tytanowy harlock, Hubera.

3-otworowy kran na ścianie z miedzi, kolekcja mniej nowa, Cisal

Bateria zlewozmywakowa stojąca z czarnego tytanu, kolekcja krokowa, Cisal

Miedziowy system prysznicowy z kolekcji Harlock, Huber

Nawiasem mówiąc, zauważyliśmy niewielki ekskluzywny tutaj - nową cienkościenną toaletę na ścianie z pokrywą osadzoną w ceramice, w kolorze „różowego korala”. To kolekcja marki The.One. Artceram. Oficjalna premiera tego cudu odbędzie się na wystawie Salone del Mobile w Mediolanie dopiero w przyszłym tygodniu.

Oto tropikalny stojak przygotowany przez projektanta Żeńka Żdanowa na niedawną wystawę MosBuild 2018. Nie można nazwać tej kąpieli prawdziwie czarną, ale nastrój późnego wieczoru w bajecznym tropikalnym ogrodzie jest czytelny.

Żeńka Żdanowa rozmawiała ze swoimi klientami, jakich kolorów kategorycznie nie chcą używać w swoich wnętrzach i ... użyła ich wszystkich: czarna, ciemnozielona, ​​różowa, jasna fuksja! Tym samym dowodząc, że sprawa nie jest w kwiatach, chodzi o to, jak są „zbierane”. A z najbardziej „nieprzyjemnych” kolorów możesz stworzyć fantastycznie przyjemne wnętrze!

Odwiedzających stoisko przyciągały również używane produkty fabryki. LG Electronics - pralka z dwoma bębnami i kabiną parową (styler).

Obejrzyj film: Dorota inspiruje, odcinek 1. Funkcjonalna kuchnia (Listopad 2019).

Loading...