Porady i pomysły

6 błędów w pielęgnacji roślin domowych

Dbanie o swoich „zielonych przyjaciół” bez odpowiednich zaleceń, które zwykle są podawane w specjalistycznych sklepach przy zakupie roślin, jest jak gotowanie warstwowego ciasta bez przepisu. jezyki24.info opowiada o najczęstszych błędach w pielęgnacji roślin domowych

Rośliny doniczkowe są w domu prawie wszystkich. A jeśli to nie jest namacalny geranium lub fiołek w formie pleśni na herbacie dzień wcześniej niż wczoraj, lub mech na północnej stronie szklanki, to ten artykuł jest dla ciebie.

Jak wiecie, każda roślina ma swoje miejsce na słońcu: aglaonema, na przykład, nie toleruje bezpośredniego światła słonecznego; aspidistra - roślina „żeliwna”, która nie boi się żadnego brudnego powietrza lub rzadkiego podlewania; ale potus lub „krwawy bluszcz” nie może znieść przeciągów i woli rosnąć w wiszących doniczkach pod ścianą. Lista warunków komfortowego życia w każdej roślinie jest inna, wyjątkowa. Dlatego uważnie przestudiuj potrzeby każdego przedstawiciela flory w twoim domu.

Bateria - wróg roślin

Wśród roślin wewnętrznych nie ma tych, którzy chcieliby być nad baterią lub w jej pobliżu. Czy to tylko kaktusy i figowiec (na przykład figowiec liściasty, na przykład ciepło też nie może znieść). I bez względu na to, jak aktywnie je podlewasz, nie myśląc o wodomierzach, ciepło grzejnika wysuszy je, a prędzej czy później kwiaty uschną.

10 największych zakładów do wnętrz: gdzie umieścić, jak dbać

Rośliny domowe: 4 główne trendy w 2018 roku

Woda to życie

Nie zapomnij nie tylko podlać swoje rośliny doniczkowe, ale także nawilż ich liście i łodygi, na przykład za pomocą pistoletu natryskowego. Rzeczywiście, jest mało prawdopodobne, że będzie padać w twoim mieszkaniu, a wilgoć jest potrzebna zarówno w systemie korzeniowym, jak iw zewnętrznej części roślin. Zaleca się wykonywanie takich zabiegów wodnych raz w tygodniu.

Wiele nie znaczy dobrze

Podlewaj kwiaty, oczywiście dobrze i prawidłowo. Ale każda roślina ma okres życia (z reguły jest zima), kiedy „hibernuje” i nie rośnie. To właśnie w takich okresach obfitego i częstego podlewania może zniszczyć twoją hortensję.

Nie sprzeciwiaj się naturze

Niektóre rośliny, takie jak azalie, cyklameny, chryzantemy i gerbery, są przeznaczone przez matkę naturę do kwitnienia raz w roku. Z pewnością możesz zagrać w druida i spryskać swoje „zwierzęta” różnymi substancjami chemicznymi - są na półkach kwiaciarni w obfitości, ale jesteśmy w redakcji jezyki24.info przeciwko eksperymentom „sterydowym” z dziką przyrodą.

Wybierz odpowiednią wodę

Kupiłeś fikusowi nowy garnek ceramiczny, a na nim po pierwszym podlewaniu był biały kwiat? Chodzi o nadmiar minerałów, które utrudniają wodę. Podlewaj kwiaty „glukozą” lub przegotowaną (tylko nie gorącą) wodą. Do nawadniania można również używać wody akwariowej (tylko w przypadku ryb bardziej ostrożnych).

Teraz każdy ogrodnik amator (który naturalnie nie czyta jezyki24.info) zazdrościłby twojej wiedzy. Kochaj swoje domowe rośliny i nie pozbawiaj ich uwagi.

Loading...