Apartamenty i domy

Niezwykłe mieszkanie: skandynawski styl, szklany sześcian, kontrastujące kolory

Powierzchnia 50,7 m2

Jak zrobić odnushku jasne i przestronne? Jak sprawić, by wnętrze w stylu skandynawskim było jasne? Rozwiązania projektowe - w dzisiejszym artykule

Kiedy Victoria Zolina Młoda para, która pracowała w biurze projektowym i była entuzjastycznie nastawiona do podróżowania, zdała sobie sprawę, że praca będzie interesująca. W oczekiwaniu na śmiałe rozwiązania wewnętrzne podjęła projekt.

Victoria Zolina, projektantka wnętrz

przejdź do profilu

Ukończyła Brytyjską Wyższą Szkołę Wzornictwa ze specjalizacją w projektowaniu wnętrz w 2011 roku.

Praca jest zgodna z mottem: „Wnętrze musi odzwierciedlać twoje osobliwości, w przeciwnym razie straci swoją indywidualność”.

//zi-design.ru/

Projekty WSZYSTKIE

Klienci - aktywna, jasna para bez dzieci i zwierząt. Wydawałoby się to całkowitą swobodą twórczą. Ale jak wyposażyć stylowe przytulne wnętrze w standardowe jednopokojowe mieszkanie, które jest kuchnią i salonem z kolumną wspierającą w środku?

Klienci lubią proste, jasne i funkcjonalne wnętrza, naturalne materiały, drewno i akcenty kolorystyczne. Dlatego punktem wyjścia była nowoczesna estetyka skandynawska. Mieszkanie powinno mieć wszystko, co potrzebne do wygodnego życia: pełną sypialnię, dużą kuchnię, salon, przestronną łazienkę, wygodny hol wejściowy, przemyślane oświetlenie i dużo miejsca do przechowywania.

Główną cechą mieszkania była sypialnia w szklanym sześcianie, która natychmiast zwraca na siebie uwagę. Decyzja jest śmiała, kontrowersyjna dla wielu, ale nie dla naszych bohaterów, którzy nawiasem mówiąc, pod wpływem swojego zawodu, byli zaangażowani w projekt i zwracali szczególną uwagę na wszystkie techniczne niuanse i węzły.

To wnętrze jest pełne ciekawych rozwiązań:

  • Aby dodać więcej grafiki i światła do pomieszczenia, rozmontowali jednostkę podokienną w pobliżu okna balkonowego i zainstalowali duże szklane drzwi w stylu loftów. Podwójne szyby w salonie również musiały zostać zmienione, preferując czarną ramkę. Chłodnica została umieszczona z boku, dozwolone było prowadzenie rur na podłodze;
  • Aby uniknąć zaśmiecania drzwi, w korytarzu wykorzystano kilka przyjęć. Drzwi do garderoby zostały udekorowane dziełem sztuki współczesnej - to akwarelowe dzieło grafika, zastosowane do przesuwnej przegrody. Okazało się interesujące i bardzo nowoczesne. Drzwi do łazienki i schowki są pomalowane na kolor ścian. Drzwi szafy były ukryte za lustrzanymi fasadami. A przeciwnie, wejście było akcentowane, żółte, przyciągające uwagę;
  • ściany i sufit z listwami i wbudowanym oświetleniem w korytarzu wyglądają spektakularnie;
  • Aby nie przeciążać pokoju, wykluczono szafy, komody i regały. Duża garderoba i pomieszczenie do przechowywania w pełni zaspokoją wszystkie potrzeby właścicieli mieszkań w magazynie.

Na planie wszystkie pokoje są prawie regularnym placem: hol wejściowy, garderoba, łazienka, pomieszczenie do przechowywania, sypialnia, salon, kuchnia. Wygląda bardzo harmonijnie. Wszystkie ściany zostały zburzone, zorganizowano maksymalną otwartą przestrzeń. Ponadto prawie każdy centymetr pomieszczenia ma obciążenie funkcjonalne, czyli nigdzie nie ma „pustej” strefy. Nawet udało się wyposażyć przestronną garderobę i małą spiżarnię.

Wybierz rozwiązanie kolorystyczne w apartamencie typu studio nie jest łatwe. W tym projekcie głównym odcieniem był ciepły odcień bieli, na tle którego kontrastują okna i drzwi balkonowe. Drewno daje ciepło i komfort. Dodano kolorowe akcenty w postaci retro płytki, żółtych drzwi wejściowych i mebli. Wnętrze ma wiele faktur - w pokoju nie ma prostej powierzchni. Cegła, pionowe panele z listew i sufit, drewniane panele w sypialni, raczej aktywna podłoga, jasne płytki w kuchni, przeszklenia graficzne drzwi balkonowych. Dzięki tej różnorodności technik wykończeniowych pokój wygląda na jednolity i harmonijny.

Oświetlenie studyjne

Ta trudna decyzja zasługuje na osobne rozważenie. Wnętrze ma ciekawy projekt oświetlenia, istnieje wiele scenariuszy oświetlenia. Autorzy wykorzystali tylko jedną akcentową lampę wiszącą - kryształową kulę nad stołem. W korytarzu profile LED są wbudowane w ścianę listwy.

Szklany sześcian sypialni był oświetlony na całym obwodzie, z blaskiem na szybie. Jest to bardzo skuteczna technika, zwłaszcza gdy zasłony są zamknięte - powstaje wrażenie świetlistej kostki. Oświetlenie do czytania znajduje się nad łóżkiem - w postaci płaskiej lampy obracającej się wokół własnej osi, której światło może być skierowane w różnych kierunkach. Przy sofie i fotelu umieścili lampy podłogowe i zapalili niszę za sofą. Kuchnia podświetliła powierzchnię roboczą i fartuch.

Prawie wszystkie meble wykonane są na zamówienie - łóżko, kuchnia, szafy do zabudowy, drewniane panele i listwy do dekoracji ścian. Reszta mebli była prosta i niezwykła. Nie ma prawie żadnych elementów dekoracyjnych, zastępuje je zróżnicowane wykończenie.

Kuchnia

Fabryka kuchni „Kuchnia Maria”. Czas produkcji wynosi 1,5 miesiąca.
Wykończenie - fartuch „Kerama Marazzi”.
Pokrycie podłogi - dachówka Equipe.
Meble - stół HAGFORS, krzesła Cosmorelax.
Oświetlenie - żyrandol Kasbah Oval Małe, wbudowane profile Centrsvet.

Pokój dzienny

Wykończenie - niestandardowe drewniane panele ścienne, dekoracyjne cegły Kamrock.
Podłogi laminowane Quick Step.
Meble - sofa Divan.ru, fotel Raf SK Design, łóżko wykonane na zamówienie.
Tekstylia - Moon Decor.
Wystrój - kominek według indywidualnego zamówienia.
Oświetlenie - lampy podłogowe IKEA i Lampe Grass, kinkiet Centrsvet.

Łazienka

Wykończenie - płytki ścienne Bestile Dante.
Podłoga jest płytką Bestile Toscana.
Meble - krawężnik według indywidualnego zamówienia.
Wyroby sanitarne - wszystko Jacob Delafon;
Miksery - Hansgrohe;
Oświetlenie - Centrsvet, wiszące kulki Jack Bocci Droplight.

Inne pokoje

Wykończenie - kolorowanie.
Podłogi laminowane Quick Step.
Meble - systemy przechowywania IKEA.
Oświetlenie - IKEA.

Budżet naprawy bez materiałów wstępnych wynosi 1 650 000 rubli.

Obejrzyj film: Bohater Domu - Niezwykłe mieszkanie w starej fabryce Leroy Merlin (Listopad 2019).

Loading...