Apartamenty i domy

Wnętrze tygodnia: jak dokonywać napraw bez przebudowy

Powierzchnia 55 m2

Co zrobić, jeśli nie można zmienić układu mieszkania? Jak sprawić, by takie mieszkanie było jak najbardziej komfortowe? Te pytania zostały rozwiązane przez projektantów studia DveKati, gdy zaprojektowali wnętrze dla młodej, odnoszącej sukcesy dziewczyny.

Często piszemy o udanych przebudowach, ale dziś porozmawiamy o tym, jak uczynić przestrzeń wygodną bez zmiany decyzji planistycznej. Ten apartament znajduje się w Moskwie, w pobliżu placu Sokolnicheskaya. Architekci pracowali nad jego wnętrzem Ekaterina Mamaeva i Ekaterina Svanidze ze studia Dvekati.

Ekaterina Mamaeva i Ekaterina Svanidze, architekci

Dziewczęta - nasi stali eksperci, często publikowane są na stronach naszego magazynu internetowego. Dowiedz się więcej o nich tutaj.

Bez przebudowy

Właścicielem mieszkania, o którym będzie mowa, jest dziewczyna o imieniu Alla. Pracuje jako finansista w dużej firmie leasingowej. Kiedy nasza bohaterka kupiła mieszkanie, zdała sobie sprawę, że mieszkanie to wymaga gruntownej przebudowy. Aby uzyskać pomoc, postanowiła skontaktować się z architektami studia DveKati.

Alla pokazała specjalistom układ mieszkania (dom z panelami serii P-3/16), w którym przestrzeń została podzielona przez dwie ściany nośne na trzy pojedyncze pokoje: sypialnię, kuchnię i salon. W tej sytuacji trudno było coś zmienić. Projektanci oferowali opcje z przeniesieniem otworów w ścianach nośnych, co jest dozwolone przez prawo, ale wymaga technicznego wniosku i zatwierdzenia. Gospodyni zdecydowała się na lekki i szybszy sposób.

Zdecydowano się na pracę z istniejącym standardowym układem bez wprowadzania istotnych zmian. Jedynym udoskonaleniem jest stworzenie osobnej mini garderoby w sypialni, ponieważ właściciel mieszkania bardzo zwraca uwagę na trendy mody i uwielbia uzupełniać swoją garderobę nowymi sukienkami.

Projektowanie wnętrz w stylu przeszłości: jak stworzyć wnętrze z historią

Trzy opcje przebudowy trzypokojowego mieszkania

Projektanci dodali światło do wąskiego korytarza, wykorzystując wbudowane lampy sufitowe i lustra na suficie - wizualnie przerywają przestrzeń i tworzą wizualny efekt głośności.

Udało się z powodzeniem rozdzielić salon dzięki budowie masywnego portalu z płyt gipsowych. Stał się rodzajem dekoracyjnego obiektu mieszkania, mimo że został wyposażony w wygodną antresolę do przechowywania rzeczy. Umieszczono tu również dwie atrakcyjne lampy, które wieczorem tworzą romantyczną atmosferę.

Ekaterina Mamaeva i Ekaterina Svanidze, architekci:

- W łazience, z wielką dumą i bez uszczerbku dla przestrzeni, oprócz głównego wyposażenia sanitarnego, byliśmy w stanie umieścić szafę z dość dużą pralką (głębokość 60 cm). Mieści także przestronne półki do przechowywania chemii gospodarczej i ręczników.

Czekolada mentolowa

Dziewczyny uwielbiają czekoladę, w naszym przypadku odzwierciedlono to w kolorystyce wnętrza. Gospodyni ma bzika na punkcie połączenia odcieni mlecznej i ciemnej czekolady z turkusem. Stanowiły one podstawę gamy kolorów dla wnętrza. Kontrastowy zestaw beżu z niebieskim nie został pozostawiony bez uwagi.

Szczególnie jasno widać to w sypialni, gdzie miękkość jasnego odcienia jest rozcieńczona świeżymi plamami niebieskiego. Szczególną uwagę przyciąga improwizowany portal, który jako pierwszy spotka wszystkich, którzy weszli do mieszkania. Jest otynkowany graficzną tapetą czekoladową z etnicznymi motywami kwiatowymi. Można nawet powiedzieć, że jest to mieszkanie wizytówki.

Eko lub etno - to jest pytanie!

Nowoczesne z eko notatkami - tak architekci z DveKati określają styl tego wnętrza. W swojej pracy zostali odrzuceni życzeniami Alli i chciała, aby atmosfera była modna, przytulna i można było przewieźć część mebli ze starego mieszkania.

W salonie pojawiła się ściana wyłożona dębową deską, która nawiasem mówiąc dekorowała podłogę w tym pokoju, a dzięki połączeniu tekstury idealnie zbliżyła się do tapety portalu.

Naturalny motyw jest również śledzony w falistym wzorze gresu porcelanowego, który jest licowany ścianą w kuchni. Ale w sypialni, za wezgłowiem łóżka, użyto etnicznych motywów, które można również prześledzić w strukturze podłogowej gresu porcelanowego w holu. Pomimo ich przynależności nie do ekotem, ale do etnostylu, mają one również gładki, zaokrąglony, naturalny kształt.

Ekaterina Mamaeva i Ekaterina Svanidze, architekci:

- Aby rozcieńczyć wynikającą z tego symetrię otworów, w sypialni, w kuchni i na korytarzu, w niektórych miejscach na ścianach i sufitach zastosowano lustra, które zniekształcają przestrzeń i przełamują surowość układu. Ta sama technika z lusterkami jest stosowana w łazience, daje dodatkową perspektywę przestrzeni.

Wskazówki od pracowni architektonicznej DveKati:

  1. Jeśli w mieszkaniu znajduje się ściana nośna, pamiętaj, że często możliwe jest przeniesienie otworu.
  2. Jeśli pomieszczenie przeznaczone na sypialnię ma wydłużony prostokątny kształt, zbuduj w nim garderobę. Pozostała przestrzeń wystarcza na niezbędny zestaw: pełne podwójne łóżko i stoliki nocne.
  3. Nie możesz decydować o stylu mieszkania - odsuń się od swoich ulubionych kombinacji kolorów, co ostatecznie doprowadzi do wspólnej koncepcji stylistycznej. Pamiętaj, że kombinacje powinny być nie większe niż dwa lub trzy, z kilkoma jasnymi łatami.
  4. Używaj luster, w tym materiałów wierzchnich. Gdzie znaleźć odpowiedni rozmiar? Na każdym rynku budowlanym zostaną wycięte lustra o wymaganym rozmiarze.
  5. Aby stworzyć wrażenie płynącej przestrzeni i utrzymać więcej powietrza w mieszkaniu, pozbądź się zbędnych drzwi i otworów. Tak więc w tym projekcie można było wizualnie powiększyć i sprawić, że nastrojowa sala rozświetli się i rozszerzy małą kuchnię, odmawiając instalacji drzwi.

zdjęcia dostarczone przez studio DveKati

Obejrzyj film: DEFRO Alfa 12kW - ustawienia sterownika i wnętrze po tygodniu od czyszczenia #31 (Grudzień 2019).

Loading...