Apartamenty i domy

Jak odróżnić loft od innych: przykład z Moskwy

Czy loft może wyglądać nietypowo? Jak wyrazić pragnienie oryginalności i wolności w przestrzeni osobistej? Czy sztuka ulicy może wkroczyć do mieszkania? Spróbujmy rozważyć te pytania na prawdziwym przykładzie z Moskwy

Apartament ten mieści się w budynku dawnego sklepu spożywczego. Całkowita powierzchnia wynosi 350 metrów kwadratowych, z czego 180 jest przeznaczonych na salon, jadalnię i kuchnię. Mieszka tu młody człowiek.

Brak partycji w pokoju stał się prawdziwą swobodą dla lotu wyobraźni projektanta. Umiejętny podział na strefy, gra tekstury, graffiti, połączenie luksusu z prostotą, szczegóły akcentu - to wszystko jest nudnym projektem projektanta Natalia Bespalova. To eklektyczny (mieszanie stylów) z elementami brutalności Wschodu i mężczyzn. Patrzymy, co się stało.

Brutalny stylowy loft na powierzchni 38 metrów

Najbardziej niezwykłe sposoby przechowywania rzeczy we wnętrzu

Graffiti: street art wewnątrz domu

Graffiti mieszkalne jest rzadkie. W stylu loftu na ścianie z cegieł opcja ta jest całkiem możliwa. Jasny pozytywny obraz w tym wnętrzu stał się akcentującą strefą łączącą całą przestrzeń. Sofy modułowe - niczym kontynuacja ściany, działają soczystymi wybuchami we wnętrzu. Wizualnie ta technika czyni pokój bardziej przestronnym. Ponadto okazało się, że przestrzeń jest niezwykła, aby wnieść do niej radość. Zwróć uwagę na to, jak dobrze oświetlenie jest wybrane, co animuje obraz, czyni go jaśniejszym, bardziej dynamicznym.

Przeznaczenie jako sztuka

Styl loft obejmuje projektowanie przestrzeni bez podziału na oddzielne pomieszczenia. Dobrze zorganizowany podział na strefy tworzy iluzję poszczególnych przestrzeni.

Kuchnia i jadalnia we wnętrzu są oddzielone od salonu kolumnami i wielopoziomową podłogą (nazywane jest także podium projektanta). W tym przypadku ma funkcję dekoracyjną. Wizualnie taka strefa dominuje, zwraca uwagę. Elementem dzielącym między nimi było dolne światło przed stopniami podium.

Ale to nie wszystko. Każda z tych połówek jest również podzielona na sekcje. Na przykład w salonie znajduje się część telewizyjna i okrągły obszar rekreacyjny, w którym znajduje się wiele modułowych sof o różnych kolorach i fakturach.

Dekoracyjne podium było doskonałym elementem zagospodarowania przestrzennego. Okazało się, że dostosowano wysokość przestrzeni i harmonijnie dopasowano część dużej rury w okrągłym obszarze rekreacyjnym, który został nieco pogłębiony.

Nasza opinia:

- W stylu loftowym powinien dominować jakiś element ekspresyjny. W naszym przypadku jest to okap nad stołem. Dekoracyjne podium wykorzystywane również przy projektowaniu strefy prywatnej - sypialni. Akcentem był niezwykły sufit z drewna.

Odbicie lustrzane

Część dzienna zwraca również uwagę na luksusowy lustrzany sufit, podzielony na kilka fragmentów. Tak więc przestrzeń jest wizualnie wyraźnie rozgraniczona na różne obszary. Dzięki lusterkom i oknom wizualnie stają się bardziej przestronne, a pomieszczenie jest jaśniejsze dzięki odbiciu w nich wielobarwnych sof.

Złote elementy wystroju lustrzanego sufitu są zgodne z innymi obiektami we wnętrzu. Wspiera styl złota i luster w łazience.

Oryginalne przedmioty

Wnętrze wygląda ciekawie ze względu na niezwykłe przedmioty. Pomiędzy jadalnią a kuchnią umieszczono motocykl jako fragment łączący. Harley Davidson. Całkiem nieoczekiwanie dla przestrzeni życiowej. Przyczynia się to do wnętrza męskiego nastroju, podkreśla kochającą wolność naturę właściciela strychu, jego pasję do szybkości i ruchu.

Gramofon ze złotym dzwonkiem przyciąga uwagę. Atmosfera retro jest wyczuwalna w każdym zakątku przestrzeni, nawet w łazience. Zwróć uwagę na miejsce pod zlewem. Zainstalowano tutaj starą maszynę do szycia - kolejny oryginalny element tego wnętrza.

Imponujące i stół jadalny wykonany z grubych desek dębowych, wskazuje na jadalnię. Po naprawie blat został zainstalowany na silniku samochodowym (z kołami ułatwiającymi ruch).

Na tym strychu widać wszędzie duże rury z rdzą. Pomimo tego efektu, industrialna atmosfera jako całość wygląda bardzo ciepło i przytulnie, a reflektory, które są zainstalowane w korytarzu, tworzą tajemniczą atmosferę i nastrój od samego początku.

Loading...