Porady i pomysły

Olejki eteryczne do czyszczenia: 7 skutecznych receptur

Po co stosować odczynniki chemiczne, których wpływ na organizm może w każdej chwili zaszokować? Po co to robić, jeśli istnieje odpowiednik i całkowicie bezpieczna alternatywa w postaci olejków eterycznych? Przekonaj się, aby pozbyć się przynajmniej części plastikowych butelek z chemikaliami.

Aromaterapia zyskała ostatnio niespotykaną popularność. Olejki eteryczne są coraz częściej stosowane w zapobieganiu różnym chorobom, są dodawane do kosmetyków. Dzisiaj porozmawiamy o kilku sposobach stosowania olejków eterycznych w gospodarstwie domowym.

9 najpopularniejszych wiosennych zapachów do domu

Ciemne ściany: szwedzkie wnętrze o smaku cynamonu

Odświeżacz powietrza

Możesz stworzyć swoje własne „perfumy” do własnego domu - dodaj kilka kropli olejku eterycznego, który lubisz w butelce z rozpylaczem z wodą i spryskaj pokój. Zalecamy traktowanie pomieszczeń, w których ludzie często palą, za pomocą roztworów olejków iglastych i cytrusowych.

Ćma nigdy nie zagnieździ się w szafie pachnącej rozmarynem, cytryną, lawendą i goździkami. Należy pamiętać, że te olejki eteryczne muszą być połączone w wspólny bukiet. Następnie należy nałożyć mieszankę na gąbkę i wytrzeć ją do szafy lub szafy.

Środek do usuwania zapachów w odkurzaczu

Zapach pyłu trudno nazwać akceptowalnym wszędzie, nawet jeśli jest w odkurzaczu. Wacik zwilżony olejem ylang-ylang pomoże pozbyć się tego problemu. Umieść go w odkurzaczu, co może być dla niego najbardziej naturalnym sposobem - wciągnięcie do rury.

Odświeżacz powietrza chłodziarki

Kawałek materii, zwilżony lawendą i olejem mandarynkowym, niszczy aromaty, zastępując je sobą. Od czasu do czasu ta czynność będzie musiała być powtarzana.

Osuszacz powietrza do kosza na śmieci

Dysk twardy z kilkoma kroplami olejku z drzewa pomarańczowego i drzewa herbacianego pomoże zniszczyć wysypiska śmieci. Zalecamy użycie tej mieszaniny do wytarcia uprzednio umytego pojemnika na śmieci.

Mikrofalowy środek do usuwania zapachów

Procedura jest prosta - szklankę z wodą i 5-7 kropli olejku cytrynowego należy pozostawić w kuchence mikrofalowej na 3-4 minuty, włączając ją z maksymalną mocą.

Jaki zapach wybrać dla domu: trend nadchodzącego sezonu

Świece zapachowe o niezwykłych smakach

Świeża świeżość toalety

Kilka małych kamieni zapachowych z kilkoma kroplami oleju z drzewa sandałowego pomoże utrzymać przyjemny zapach toalety przez 5-7 dni. Procedura będzie musiała być regularnie powtarzana.

Obejrzyj film: Olejki eteryczne w leczeniu bólów brzucha, mięśni, stawów i problemów z zatokami (Luty 2020).

Loading...