Apartamenty i domy

Domy kopułowe: które wybrać i gdzie kupić - 6 przykładów

Obce domy są znacznie łatwiejsze i bardziej ekonomiczne w budowie, więc wybraliśmy sześć firm, które są gotowe do budowy kopulastego domu w krótkim czasie.

Żyjemy w czasach, gdy codziennie pojawiają się nowe technologie i materiały budowlane, co pozwala nam budować piękne, niezawodne i bezpieczne budynki o wysokiej jakości.

Jednym z tych nowych produktów są prefabrykowane domy kopułowe, a my przedstawimy sześć firm, które oferują takie budynki.

Domy kopułowe mają fantastyczny wygląd i przypominają budynki z filmów o kolonizacji Marsa. Ale możesz je zbudować na swojej rodzimej planecie, zwłaszcza, że ​​technologia budowy kopuły jest dość ekonomiczna. Dom kopuły jest budowany w ciągu 20-30 dni wraz z fundamentem. Dlatego, jeśli marzyłeś o niezwykłym domu, mamy przyjemność przedstawić Ci firmy, które realizują takie marzenie.

10 pomysłów, jak sprawić, by Twój dom był wygodny

Dom na wsi w stylu nowoczesnej klasyki

Charakterystyczną cechą tej technologii, oprócz kulistego kształtu budynku, jest efektywność energetyczna, wysoka odporność na obciążenia, równomierne oświetlenie i oszczędność, która osiąga 60% w stosunku do zwykłego domu.

Zalety domów kopułowych

  • Oszczędność miejsca, ponieważ kula ma najmniejszą powierzchnię w stosunku do innych figur geometrycznych o tej samej objętości.
  • Mobilność. Dom kopułowy jest łatwy w montażu i demontażu i nie wymaga użycia dużego sprzętu budowlanego.
  • Nie ma potrzeby specjalnej certyfikacji. Dom kopuły nie należy do kategorii budowy kapitału, dlatego rejestracja budynku jest dozwolona w procedurze zgłoszenia.
  • Możliwość budowania przez cały rok. Sezon i pora roku nie przeszkadzają w budowie konstrukcji kopuły.

Firma SkyDom.RF

SkyDom to pierwsza rosyjska firma, która oferuje domy przyszłości, korzystając wyłącznie z materiałów przyjaznych dla środowiska.

Firma „LotosDom”

Produkuje monolityczne domy kopułowe. Są one wznoszone i odlewane natychmiast na miejscu, za pomocą specjalnego szalunku. Firma oferuje pełen zakres usług, począwszy od budowy fundamentów, a skończywszy na dekoracji wnętrz domu.

Zgodnie z projektem na pierwszym piętrze znajdują się: strefa wejściowa z garderobą o powierzchni 5,4 metra kwadratowego. m., przestronna kuchnia z salonem o powierzchni około 20 metrów kwadratowych. m, dwa komfortowe pokoje - 15 i 10 metrów kwadratowych. m, łazienka, łazienka i pomieszczenie techniczne.

Drugie piętro - pokój o powierzchni 13 metrów kwadratowych. m oraz planowanie przestrzeni otwartej na przestronną halę wielofunkcyjną o powierzchni 38,5 m2. m

Przestrzeń drugiego piętra przez cały dzień wypełniona jest naturalnym światłem przez półprzezroczystą kopułę w górnej części kuli, co tworzy niesamowite poczucie światła i przestrzeni, pozwalając docenić wszystkie zalety harmonijnego życia w kopulastym domu.

Dome House

Aby przyspieszyć budowę, firma opracowała specjalną technologię produkcji kopulastego domu, która pozwala na tworzenie oddzielnych form i modułów typowych elementów styropianu, styropianu i innych materiałów stosowanych w nowoczesnej konstrukcji.

Z modułów możesz zbudować dom o dowolnej wielkości. Przypomina to grę projektanta, ale teraz nie zbierasz domu zabawek, ale prawdziwego domu, w którym możesz żyć.

Firma „IST Sfera”

To biuro architektoniczno-budowlane zajmuje się projektowaniem i budową domów zgodnie z technologią typu bez złącza - bez użycia metalowych łączników łączących drewniane belki. Montaż elementów zapewnia specjalną kompozycję klejową naturalnych składników.

Firma Dome-Dom

Firma oferuje usługi w zakresie budowy domów z typowych elementów własnej produkcji.

Oprócz budowy budynków mieszkalnych, zgodnie z tą technologią, można budować pawilony handlowe lub wystawowe, schroniska, kawiarnie i organizować farmę w strukturach kopułowych.

Ze względu na niską wagę (około 900 kg) taką konstrukcję można umieścić na poduszce powietrznej - a otrzymasz kompletny dom na wodzie.

Firma oferuje pełen zakres usług projektowych i budowlanych, ponadto można tutaj zamówić wydarzenia kulturalne w budynkach kopułowych.

Jest to szczególnie ważne, jeśli wydarzenie jest zaplanowane na otwartym terenie. Pracownicy firmy wzniosą tymczasową strukturę (sferę namiotu) na miejscu, a goście będą mogli schronić się przed pogodą i wiatrem.

Loading...