Apartamenty i domy

Duży siedmiopokojowy apartament ze świeżą, futurystyczną renowacją

Powierzchnia 272 m2Kuchnia 31,9 m2

Czy mieszkanie w Petersburgu może być zawsze jasne i słoneczne? Czy można stworzyć wnętrze bez narożników? Ten projekt odpowiada twierdząco na oba pytania.

Rzadko udaje nam się nazwać projekt rosyjskich autorów niezwykłym lub niezapomnianym. Ale zawsze miło to robić. Dzisiaj pokażemy taki oryginalny, niezwykły projekt, wypełniony gładkimi liniami, pozbawiony narożników i zalany światłem słonecznym.

Ludmiła Kokovashina, projektant wnętrz

Założyciel i główny projektant studia Design Lab, nominowany do nagrody Interia, członek Rosyjskiego Związku Projektantów.

Studiowała u najlepszych międzynarodowych projektantów w Moskiewskiej Szkole Wzornictwa, ma wiele dyplomów i dyplomów w dziedzinie projektowania wnętrz.

Interio-lab.ru

Alina Yusupova, projektantka pracowni laboratorium projektowego

Nominee Iteria Awards we wspólnym projekcie z Ludmiła Kokovashina, ukończył Akademię im. Shtiglitsa.

Interio-lab.ru

- Układ mieszkania był bardzo indywidualny. Wnętrze jest wykonane w futurystycznym stylu, gdzie gładkie linie i skomplikowane kształty obiektów wewnętrznych wydają się łączyć ze ścianami i podłogą. Wszystko w kosmosie to jedno, w tym oświetlenie koncepcyjne.

Ogromne, pełne okna oferują wspaniały widok na Newę i zabytkowe centrum Petersburga. W większości pokoi stały się głównym źródłem światła, dlatego w celu podkreślenia naturalnego światła, biały kolor dekoracji i mebli został wybrany ze względu na jego wysokie właściwości odblaskowe. Tak więc, każdego dnia w mieszkaniu inny nastrój - według pogody za oknem.

Stylowy biały apartament o powierzchni 94 metrów z czarną kuchnią i czerwonym dywanem

Mały biały pokój, w którym sypialnia połączona jest z salonem

Jedynym wyjątkiem były pokoje dziecięce, w których projektanci dodali jasne kolory do wnętrza.

Ale nie zapominaj, że mieszkanie znajduje się w Petersburgu - mieście deszczu. W przypadku otępienia za oknem w mieszkaniu znajduje się wiele punktów ukrytego światła, które są ukryte w niszach, sufitach i gzymsach o skomplikowanych kształtach. Złożone łuki obiektów wewnętrznych i lamp wykonane są zgodnie z koncepcją i projektem naszych projektantów przez producentów i firmy produkcyjne.

Na przykład wyspa w kuchni jest tworzona przez mistrzów z firmy. „Świat kamienia” zgodnie z naszymi rysunkami.

Salon ma dwa obszary robocze: męskie i żeńskie. Okazało się, że dwie improwizowane szafki, oddzielone od głównej przestrzeni szklanymi przesuwnymi ściankami działowymi, można w razie potrzeby wsunąć w ścianę.

Stoły wykonane są ze sztucznego kamienia Corian, dzięki któremu możliwe było uzyskanie takich bionicznych form. Biała kanapa w salonie to koncepcyjne arcydzieło fabryki. De sede. Ruchome oparcia sofy, poruszające się po obwodzie, pozwalają na wygodną pozycję do oglądania w salonie.

Bardzo dobrze pasuje do wnętrza obrazu Rasikh Achmetvaliev - słynny artysta.

Biała treshka w stylu loft: 100 metrów komfortu

Stylowy biały apartament o powierzchni 94 metrów z czarną kuchnią i czerwonym dywanem

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że w całym domu nie ma ani jednej zasłony na oknach, ale w rzeczywistości zasłony są zapewnione - aby nie zakłócać koncepcji przestrzeni i światła, są one ukryte w niszach sufitowych i można je dowolnie wykorzystać.

Jednym z ciekawych obiektów w projekcie jest szkło ze wzorem, który pełni rolę przegrody (z czarnymi rozwodami z łazienki dla gości do holu) i elementem dekoracyjnym.

Główna łazienka znajduje się tuż za sypialnią, z której rozciąga się wspaniały widok na miasto, dlatego zdecydowano się umieścić w łazience przezroczystą (w kształcie łóżka) przezroczystą przegrodę, przez którą można cieszyć się widokiem podczas kąpieli. W razie potrzeby partycję można zamknąć za pomocą kurtyny sterowanej z konsoli i włączyć telewizor, wbudowany w ścianę pod szybą.

W projekcie nie ma tapety: wszystkie ściany ozdobione są dekoracyjnym tynkiem. Aby nie zakłócać poczucia jedności przestrzeni, postanowiono wszędzie robić podłogi samopoziomujące.

Ten przedmiot został nominowany do nagrody. Nagrody Interia.

Lista firm:

  • tynk (czarna łazienka, sypialnia, łazienka) - „Wystrój grupy VIP”;
  • szklane przegrody - "Projektowanie szkła ”;
  • szklane przegrody ze wzorem - „Czechy”;
  • tkanina - „Katrice”;
  • sofa w salonie - De sede;
  • reszta mebli w salonie, stoły w biurach i oświetlenie figury tworzone według rysunków projektantów. Na zamówienie i wyspa w kuchni. Corian® został użyty do produkcji stołów, włókno szklane zostało użyte do stworzenia ukrytego oświetlenia, a niektóre meble;
  • firma brała udział w produkcji mebli na zamówienie Rossi;
  • dostawa sztucznego kamienia - „Świat kamienia”.

Fotografowie projektu: Anton Miller i Peter Lebedev. Tekst dostarczony przez Annę Kokovashinę.

Obejrzyj film: Na sprzedaz - Mieszkanie - Warszawa 167m - 7 l. pokoi (Październik 2019).

Loading...