Apartamenty i domy

Atmosfera spa w wiejskim domu: pomysły i tajemnice tworzenia

Można stworzyć atmosferę całkowitego relaksu i absolutnego spokoju w warunkach zwykłej łazienki. Przygotowałem listę pięciu wymaganych punktów w drodze do domowego spa.

Jeśli masz dużą łazienkę we własnym domu na wsi, możesz spokojnie pozwolić sobie na marzenie o pełnej strefie spa. W miejskim mieszkaniu takie szczęście wydaje się prawie nieosiągalne.

Po pierwsze, wielkość łazienki często pozwala umieścić w tej przestrzeni tylko małą wannę i parę systemów przechowywania.

Po drugie, dostarczanie dodatkowej komunikacji jest trudne.

Po trzecie, sama atmosfera miejskiego mieszkania z hałaśliwą metropolią za oknami nie musi się całkowicie relaksować. Ale tutaj jesteśmy trochę psotni. Oczywiście, relaksujące otoczenie można stworzyć nawet w mieszkaniu, ale narzędzia do tego będą potrzebowały znacznie więcej. Ale aby stworzyć atmosferę spa w wiejskim domu, wystarczy obserwować tylko pięć punktów.

17 pomysłów na przytulne sypialnie z Instagram

Kolorowy sufit łazienkowy: 10 dobrych przykładów

Stosunkowo nowy trend we współczesnej medycynie, który jednak udowodnił swoją skuteczność. Istotą tej techniki jest wpływanie na ciało za pomocą spektrum kolorów. Eksperci identyfikują cztery główne odcienie, z których każdy ma korzystny wpływ na aktywność poszczególnych organów wewnętrznych i układów organizmu ludzkiego.

Na przykład kolor czerwony ma działanie stymulujące i może pomóc w normalizacji ciśnienia w niedociśnieniu i niedokrwistości. Niebieski, wręcz przeciwnie, rozluźnia układ nerwowy, zmniejsza stan zapalny i pomaga zwalczać bezsenność.

Chromoterapia jest realizowana za pomocą oświetlenia różnych stref wnętrza i jest regulowana przez panel sterowania. W rzeczywistości wygląda jak kolorowe podświetlenie LED.

O dobroczynnym działaniu olejków eterycznych na organizm nie wiadomo już tylko osoby, która nie ma dostępu do Internetu. Supermarkety, butiki i salony piękności wykorzystują różne kierunki tej techniki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wzbogacić atmosferę własnego domowego spa o odpowiednie aromaty. Zapach pomarańczowy, rumiankowy, lawendowy i calanga pomoże Ci się zrelaksować, a jako środek wzmacniający można użyć tymianku, melisy, imbiru i rozmarynu.

Spa w twoim domu: prawdziwy rosyjski przykład

Spa na dachu budynku mieszkalnego wieżowca w Petersburgu

Żywe rośliny są dalekie od obowiązkowych, ale zalecane jako dodatek do domowego spa. Bukiety w wazonach, świece olejkowe z kwiatami, rośliny w doniczkach kochające wilgoć - wszystko to z jednej strony będzie działać na atmosferę, z drugiej - do dekoracji wnętrza, a między nimi oczyścić powietrze i wytworzyć tlen. Pamiętaj, że ostatnie stwierdzenie nie ma nic wspólnego z ciętymi kwiatami.

Czym jest spa bez zabiegów na wodę? Podnoszenie miski łazienkowej za pomocą wszystkich niezbędnych dziś narzędzi jest prawie niemożliwe. Dlatego zalecamy skupienie swojego wyboru na mini basenie. Na przykład linia basenów spa od Villeroy & boch może mieć nie tylko profilaktyczny, ale również terapeutyczny wpływ na układ nerwowy i układ mięśniowo-szkieletowy jako całość. Wyjmowane dysze umożliwiają zmianę i regulację intensywności uderzenia na pojedynczą część ciała w czasie rzeczywistym, to znaczy bezpośrednio podczas zabiegów na wodzie.

Baseny spa z Villeroy & boch może pomieścić kilka osób jednocześnie, a także samodzielnie oczyścić i przygotować wodę. W produkcji basenów spa firma wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, które pozwalają zminimalizować liczbę rurociągów o 90%, co z kolei zmniejsza prawdopodobieństwo wycieku do minimum i sprawia, że ​​proces łączenia mini basenu jest bardzo prosty.

Basen: 5 opcji i 5 wskazówek

Kompleks basenów i spa w domu z klejonego drewna klejonego na przedmieściach

Być może najbardziej przyjemnym i jednocześnie niejednoznacznym punktem jest stworzenie samej atmosfery spa. Przydaje się nie tylko poczucie smaku, ale także zdolność do samokontroli. Świece, maty, naturalne drewno i dobre tkaniny są świetne. Jednak nawet przy wygodzie możesz posunąć się za daleko, zamieniając wannę z hydromasażem w salon z urządzeniami sanitarnymi.

Obejrzyj film: Dagmara uratowała psa uwięzionego w samochodzie Królowe życia (Październik 2019).

Loading...