Porady i pomysły

Jak zorganizować biuro domowe

Czasami też pracujesz w domu? A nie masz jeszcze pełnoprawnego miejsca pracy? Wiemy, jak go zorganizować zgodnie ze wszystkimi zasadami.

Aranżacja biura domowego ma swoje własne cechy: takie miejsce powinno stwarzać sprawny nastrój i jednocześnie być wygodne. Idealnie, gdy pokój znajduje się w oddzielnym pokoju, pokój-2019 / kak-pravilno-organizovat-domashnij-kabinet-11.jpgn, ale jeśli nie jest to możliwe, możesz wybrać część salonu lub sypialni do tego celu.

Każdy wybrany mebel musi być funkcjonalny i wygodny. Szczególnie ważne jest zwrócenie uwagi na wybór stołu, krzesła i miejsca do przechowywania. Jak niczego nie przegapić, mówi dyrektor artystyczny studia projektowego „Point of Design” Stepan Bugayev.

Idealne biuro domowe: 107 pomysłów

Nowoczesne biuro menedżera - jak prawidłowo wyposażyć salę głównego biura

Stepan Bugaev, dyrektor artystyczny studia projektowego „Point of Design”

Obecnie rozwija studio projektowe „Point Design”. Oprócz tworzenia prywatnych wnętrz współpracuje z czołowymi rosyjskimi programistami. Jest nauczycielem w HSE School of Design, vedroo-2019 / kak-pravilno-organizovat-domashnij-kabinet-11.jpg kurs autora „Projektowanie wnętrz. Zasady tworzenia udanego projektu”. Mówi z otwartymi wykładami na temat projektowania wnętrz i pisze artykuły dla wiodących magazynów i portali wewnętrznych. W przeszłości - współzałożyciel studia „Victory Design”. Zawarte w pierwszej 100 najlepszych projektantów w opinii magazynu AD.

Wybór funkcjonalnego stołu

Jednym z głównych elementów wnętrza w każdym biurze jest stół. Dlatego konieczne jest szczególnie odpowiedzialne traktowanie swojego wyboru. Optymalny rozmiar komputera stacjonarnego dla domu to 1200 x 600 cm, ale częściej spotykane są modele o wymiarach około 1200 x 700 cm, a nawet 1200 x 800 cm Komputer stacjonarny będzie miał miejsce na takim biurku, ale zajmie większy obszar.

Pamiętaj, że kiedy wychodzimy ze stołu, zwykle odsuwamy krzesło. Aby to zrobić, za krzesłem powinno być co najmniej 35 cm (od tyłu do ściany). Z krzesłem obrotowym ta przestrzeń powinna być z boku.

Jeśli w twoim biurku nie ma systemu przechowywania, możesz kupić jeden lub więcej stojaków.

Wybór krzesła lub krzeseł

Dla tych pracoholików pasują wygodne fotele - będą wygodniejsze dla tych, którzy spędzają dużo czasu siedząc. Ale nawet z krzesłami z roroo-2019 / kak-pravilno-organizovat-domashnij-kabinet-11.jpg, siedzenie ma przewagę: ich właściciele będą częściej wstawać, co jest przydatne. Lepiej wybrać krzesła z naturalnych materiałów. Jeśli zdecydujesz się na zakup krzesła z tkaniny, to dla takich opcji dostępne są specjalne pokrowce, które można zdjąć, a także specjalna impregnacja. Skórzane fotele będą pasować kibicom bardziej szanowanych i drogich wnętrz.

Planowanie przestrzeni

Najlepszym układem stołu jest okno, ponieważ wszyscy wiemy o zaletach naturalnego światła. Ale musisz pamiętać, że jeśli umieścisz stół przy samym oknie, dostęp do niego w celu wentylacji i mycia będzie trudny -2019 / kak-pravilno-organizovat-domashnij-kabinet-11.jpgn. Jeśli to możliwe, zostaw okno i stół 20 cm na zasłony i grzejnik, a także 2019 / kak-pravilno-organizovat-domashnij-kabinet-11.jpg 35 cm, aby przejść do okna. Grube zasłony pomogą uniknąć odblasków na monitorze komputera i ogólnie pogorszenia jego widoczności.

Lepiej od razu ułożyć stół, aby siedzieć twarzą do drzwi - jest to psychologicznie wygodne.

Planując przestrzeń, należy również pamiętać, że krzesła biurowe z podłokietnikami i na kolo-2019 / kak-pravilno-organizovat-domashnij-kabinet-11.jpgkiks są zwykle większe niż ich stołówki dla schroo-2019 / kak-pravilno-organizovat-domashnij-kabinet -11.jpg t szerokie nogi z colroo-2019 / kak-pravilno-organizovat-domashnij-kabinet-11.jpg - około 65 x 65 cm, zwykłe krzesło ma wymiary 45 x 55 cm.

Przechowywanie i wystrój

Pożądane jest, aby ściana, przy której postawiłeś stół, była zagospodarowana. Możesz eroo-2019 / kak-pravilno-organizovat-domashnij-kabinet-11.jpg udekorować lub zorganizować dodatkowe systemy pamięci masowej. Ta opcja jest odpowiednia dla roo-2019 / kak-pravilno-organizovat-domashnij-kabinet-11.jpgt dla sal lekcyjnych, gdzie nie ma dodatkowej przestrzeni na dodatkowe regały.

Jeśli masz półki z półkami przy podłodze, potrzebujesz miejsca wokół nich, aby otworzyć drzwi i przykucnąć przy otwartych półkach (przestrzeń równa długości drzwi plus kolejne 2019 / kak-pravilno-organizovat-domashnij-kabinet-11.jpg 35 cm).

Światło z okna na biuro oczywiście nie wystarczy. Wskazane jest zapewnienie zarówno ogólnego oświetlenia pomieszczenia, jak i dodatkowego światła w miejscu pracy. Niezależnie od stylu szafki można umieścić kinkiety na ścianach lub umieścić lampy podłogowe na podłodze. Zwiększy to komfort pokoju. Nowoczesne trendy w aranżacji wnętrz obejmują dekorowanie ścian w neutralnym kolorze i wielopoziomowe oświetlenie. Taka decyzja przyczyni się do większej koncentracji w pracy.

Obejrzyj film: DOMOWE BIURO + PRODUKTYWNA PRACA W DOMU. Design Your Life VLOG (Luty 2020).

Loading...