Porady i pomysły

Jak ogrzać podłogę w łazience

Łazienka stale potrzebuje ciepła. Aby pokój był bardziej komfortowy i wygodny, potrzebujesz ciepłej podłogi.

Nawet jeśli ogrzewanie działa, podłoga pozostaje zimna. Wynika to z faktu, że jako podłoga wybierz płytkę lub granit ceramiczny. Szybko wydzielają ciepło i stają się prawie lodowate. Od razu po kąpieli nikt nie biegnie, aby nosić kapcie lub skarpety, musisz dotknąć bosych stóp zimną podłogą. Jest to nie tylko nieprzyjemne, ale także niezdrowe.

W łazience są idealne warunki do pojawienia się pleśni i grzybów. Przyczynia się do tego wysoka wilgotność i plusk wody. Dlatego mata nie jest najlepszym zamiennikiem systemu grzewczego. Przy stałej wilgotności szybko staje się wilgotna i nieprzyjemnie pachnie.

Podgrzewanie podłogi pomoże usunąć nadmiar wilgoci, która pozostanie po kąpieli lub może pojawić się z mokrych ręczników.

Ci, którzy doceniają również design swojej łazienki, nie muszą znosić zimnych płytek pod stopami. Bezpośrednio pod podłogą można zainstalować system grzewczy, który nie będzie kolidował z już wykończonym wnętrzem. Pozostaje wybrać tylko rodzaj ogrzewania podłogowego.

Ogrzewanie elektryczne bez kotłów i grzejników

Droga elektryczna obejmuje kabel grzejny, termostat i czujnik temperatury. Kabel jest mocno zamocowany i ułożony tak, aby nie krzyżował się. Ze względu na zwiększoną odporność energia elektryczna staje się termiczna.

Główną wadą elektrycznej metody ogrzewania jest wysokie zużycie energii. Musisz być przygotowany na fakt, że konta na koniec miesiąca znacznie wzrosną. Nie zapomnij o dodatkowym obciążeniu sieci elektrycznej. Do ogrzewania jednego metra kwadratowegopotrzeba około 200 watów. Dlatego ta metoda najlepiej nadaje się do małych łazienek.

Zalety tej metody: instalacja jest prosta i bezpieczna. Ponadto jest to jedyny sposób ogrzewania podłogi, jeśli nie ma systemu ogrzewania.

Rury grzewcze tuż pod twoimi stopami

Typ izolacji wodnej podłogi jest znacznie bardziej powszechny. System rur plastikowych lub metalowo-plastikowych, przez które krąży woda, zapewnia równomierne ogrzewanie. Idealny do prywatnych domów lub apartamentów z indywidualnym ogrzewaniem, ponieważ trzeba podłączyć do źródła ciepłej wody. Rury pochodzące ze źródła są połączone z rurami ogrzewania podłogowego w specjalnym miejscu za pomocą kolektora. Za tę cenę to rozwiązanie wygląda jeszcze atrakcyjniej niż ogrzewanie elektryczne.

Uważa się, że metoda wodna jest trudna do zainstalowania, krótkotrwała i nie zautomatyzowana. Ale dziś są gotowe rozwiązania, które eliminują te problemy. Na przykład system TECEfloor. Obejmuje rury grzewcze o różnych rozmiarach i różnych materiałach, akcesoria instalacyjne i własny system sterowania. Intuicyjny montaż pomoże Ci ogrzać podłogę samodzielnie.

Technologia łączenia rur jest ważną częścią instalacji. W TECEfloor tworzy to kolektor ze stali nierdzewnej. W tym systemie nie trzeba przekręcać rur do połączenia i nie można się martwić o gwałtowny spadek ciśnienia w kolektorze.

Projekt jest również ważny. Często termostaty ze względu na swoją masywność i nieatrakcyjność próbują ukryć się na samym dnie ściany lub pod zlewem. Jest to niewygodne, ponieważ za każdym razem trzeba wyginać, aby dostosować temperaturę. W TECEfloor wszystko odbywa się w eleganckim szklanym panelu o różnych kolorach, od białego i czarnego do pomarańczowego. Termostat można zainstalować w pobliżu włącznika światła. Grubość termostatu wynosi 7 mm, uzupełnia go aluminiowy uchwyt, którego długość można regulować.

Wybór systemu ogrzewania podłogowego powinien być ostrożny. Są producenci z komponentami niskiej jakości do montażu. Znakiem jakości może być znak Silver Line Quality (SLQ), który gwarantuje jakość systemu zaopatrzenia w wodę, tak jak w TECEfloor.

Przydatne promieniowanie podczerwone

Nowy i rzadko używany rodzaj ogrzewania podłogowego - podczerwień. Ta metoda jest rzadko stosowana w łazience, bardziej nadaje się do montażu pod laminatem i linoleum. Wymagany jest dobry wyłącznik uziemiający i ochronny.

Metoda ta jest interesująca dzięki samej metodzie ogrzewania: cienkiej warstwie dwóch warstw, pomiędzy którymi są zainstalowane elementy paliwowe z włókna węglowego lub warstwa grafitu. Takie systemy grzewcze emitują energię cieplną w podczerwieni. Nie bój się tego promieniowania. Wręcz przeciwnie, jest to promieniowanie podczerwone, które ma pozytywny wpływ na zdrowie.

Ten rodzaj ogrzewania podłogowego nie jest idealnym wyborem dla łazienki, ale jest łatwy w instalacji i niedrogi.

Mała łazienka o wielkim potencjale - 7 najlepszych pomysłów na przebudowę

5 eleganckich rozwiązań do nowoczesnej łazienki

Obejrzyj film: Jak zamonotować system do sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem płaszczyznowym CosiTherm? AFRISO (Listopad 2019).

Loading...