Porady i pomysły

Jakie wnętrza są preferowane przez europejskich biznesmenów

Włoscy dżentelmeni z pozwoleniem na pobyt w Londynie preferują szanowaną klasykę, sztukę współczesną i odrobinę humoru. W naszym artykule - luksusowe wnętrze w odcieniach brązu i turkusu z najmodniejszego dekoratora w Londynie

Słynny holograficzny portret Elżbiety II z zamkniętymi oczami, wykonany podczas pauzy w oficjalnej sesji zdjęciowej artysty Chris Levine, lekkość bytui nazywa się „lekkość bytu”. W pewnym momencie obraz przyniósł wiele kłopotów królewskiemu biuru prasowemu, a teraz określa styl i ducha jednego z najmodniejszych wnętrz Londynu. Elegancki neoklasyczny z markową angielską ironią i włoską duszą.

Właściciele apartamentów - Sofia i Nicolo Barattieri di San Pietro (Sofia i Niccolo Barattieri di San Pietro) - ludzie, którzy chodzą na przyjęcia po przyjęciach w Pałacu Buckingham. Nikolo - Dyrektor Zarządzający Northacre, czołowy angielski projektant luksusowych, entuzjastyczny żeglarz i miłośnik piłki nożnej.

Wśród jego klientów jest połowa brytyjskiej arystokracji, arabscy ​​szejkowie i rosyjscy miliarderzy. Jego żona Sofia jest kochanką dynamicznego startu w branży modowej. Oboje dorastali we Włoszech, dzielili miłość do Morza Śródziemnego i historycznego pałacu, ale wolą mieszkać w kosmopolitycznym Londynie.

Apartament z widokiem na morze: 93 metry komfortu

15 przytulnych salonów z ceglanymi ścianami

Sofia Barattieri, właściciel:

- Podobnie jak wszyscy mieszkańcy Wysp Brytyjskich, podzielamy potrzebę poczucia proporcji i różnorodności. Ale jako Włosi uwielbiamy luksus, który pozwala zrzucić buty i zrelaksować się. W tym celu potrzebowaliśmy osoby, która mogłaby wnieść element świeckiej zabawy. I znaleźliśmy Paolo Moschino. Pięknie zaprojektował dom większości naszych przyjaciół. On nas rozumie. I ma nienaganny smak.

Paolo Moschino, dyrektor artystyczny Nicholas Haslam Ltd:

Paolo Moschino (Paolo Moschino), dyrektor artystyczny i współwłaściciel Nicholas Haslam Ltd., wielbiciel i protegowany guru brytyjskiego designu Nick Haslam, pochodzi ze słynnej rodziny Moschino. Z biegiem czasu Paolo stał się współwłaścicielem firmy specjalizującej się w dekoracji wnętrz, jako część powiększonej firmy projektującej nauczycieli. Bogaci arystokraci, gustowni miliarderzy i gwiazdy Hollywood uciekają się do jego usług. To Moschino zaprojektował dom w hrabstwie Surrey, gdzie chilijski dyktator Pinochet był przetrzymywany w areszcie domowym. Później majątek przejął bankier Peter Aven, a angielskie gazety przez kilka miesięcy delektowały się szczegółami: największym atrium w Europie, podziemnym bunkrem z rosyjską sztuką i kominkiem o wartości 165 000 funtów. Moschino woli pracować w stylu neoklasycznym i Art Deco, choć nie lubi być fanem tych trendów. „Prawidłowe” angielskie wnętrze, którego uważa się za mistrza, zakłada mieszankę tego, co najlepsze w bezkresie imperium, i dlatego nie można odnieść się do konkretnego stylu. „Przez wiele lat byłem w stanie pozwolić sobie na wybór klientów”, mówi Moschino „Dlatego pracuję tylko dla ludzi o podobnych poglądach. W ten sposób uzyskuje się najlepszy wynik. Teraz prawie wszyscy moi klienci to moi bliscy przyjaciele, dla których tworzę wnętrza nie na minutę, ale na zawsze” .

nicholashaslam.com

Ale dla tego projektu sam dobry smak nie wystarczył. Wymagana poważna praca inżynierska. I została powierzona biuru architektonicznemu Tyler mandic. Przed odnowieniem Barattieri mieszkał w dupleksie z widokiem na słynne ogrody w centrum Kensington - historycznej i najbardziej prestiżowej dzielnicy Londynu, położonej między Notting Hill, Chelsea i Belgravia. Kiedy para miała trzecie dziecko, miejsce to rozpaczliwie brakowało, a para kupiła mieszkania w okolicy, co potroiło nagranie. Barattieri posiadał teraz dwa piętra w sąsiednich wiktoriańskich domach. Pytanie dotyczyło tylko łączenia budynków. Aby rozwiązać ten problem, nie niszcząc elitarnej historycznej nieruchomości i nie naruszając prawa, architekci wymyślili najbardziej złożony projekt.

Gordana Mandic, Tyler Mandic:

- To było bardzo niebezpieczne i raczej przerażające. Inżynierowie musieli przenieść ciężar starego 5-piętrowego budynku na specjalne kolumny i belki bez najmniejszej zmiany. W przeciwnym razie mogło dojść do pęknięć w kilkunastu dobrze wyposażonych apartamentach na szczycie. Na szczęście wszystko poszło bez przeszkód.

tylermandic.co.uk

Planowanie wewnętrzne Moschino przejął. I nie skomplikowałem. Dwupiętrowy apartament ujawnia się jako apartament pałacowy - wszystkie pokoje są rozmieszczone jeden za drugim, wzdłuż długiego korytarza, łagodnie i równomiernie oświetlone.

Paolo Moschino, Nicholas Haslam Ltd:

- Zawsze staram się otworzyć przestrzeń od ogólnego do szczególnego, pięknego i płynnego. Następnie okazuje się, że kompozycja jest zrównoważona bez wad. Idealne wnętrze to wnętrze, w którym można zmienić wszystkie meble w jeden dzień i nie straci się. Takie podejście zakłada prostotę i brak nadmiaru.

nicholashaslam.com

Kompozycja oparta jest na klasycznych proporcjach, podstawowych kształtach geometrycznych i symetrii. Ale ta prostota jest zwodnicza. W salonie zamienia się w skomplikowaną grę o prostych formach: rytmiczne kwadraty ramek na ścianach, prostokąty francuskich drzwi i stołów, dywan na podłodze, kominek zmieniają przestrzeń w szachownicę, a widz w gracza, a następnie w postać. Ciemne drzwi przed jasnymi ścianami są jak rama. I dla każdego - nowe zdjęcie.

Podstawa kompozycji kolorystycznej określa ten sam portret elżbietański. Turkusowy - akwamaryn - szmaragdowy. I uzupełnia luksusowe dębowe podłogi z hebanu. Ten ciepły ciemny kolor - podłoga i meble - łagodzi chłodny luksus turkusowych barw. Na neutralnym tle bardzo jasnych szarawo-beżowych ścian połączenie to podkreśla szacunek wnętrza i pozwala na drogie „sprzedawanie” przedmiotów sztuki i antyków, zmieszanych z masywnymi nowoczesnymi meblami.

Głębokość i złożoność kolorów uzyskuje się dzięki bogactwu przejść tonalnych z bogatych ciemnoniebieskich plam w tapicerce meblowej poprzez perłowe szaroniebieskie zasłony do przezroczystego zielonego odcienia wazonów.

Najważniejszym i zastrzeżonym narzędziem dekoracyjnym jest szkło. Najciekawsze znalezisko: panele z tak zwanego szkła rtęciowego tworzą migotliwy połysk i starą płytkę. Perłową luminescencję osiąga się dzięki srebrzystej warstwie wewnątrz grubej warstwy szkła. Temat początku wieku lampy podłogowe ze szklanych rur przy wejściu, kulki Murano w salonie i wazon złożonych kształtów. Cała ta odmiana szkła tworzy dodatkowe refleksy i refleksy oraz wzmacnia wrażenie kolorowego rozwiązania.

Pomimo luksusowej atmosfery i klasycznego podejścia do wypełnienia przestrzeni, dom jest bardzo daleko od muzeum. I zawdzięcza to głównie frywolnemu włoskiemu duchowi, który przeniknął do brytyjskiej prymitywności. Proste dywany jutowe, rzeźbione schody i marmurowe linie kuchni i łazienek przypominają słoneczną Toskanię. Szereg francuskich drzwi, których nie ma w pobliżu, prowadzi do małego prywatnego tarasu i dużego publicznego ogrodu, w którym bawią się dzieci. Barattieri mówi, że przypomina im gejowskie dzieciństwo rzymskie i stocznie, z których ich rodzice dzwonili na obiad.

Kuchnia to prezent dla Sofii, wielkiej miłośniczki gotowania. Nowoczesna, lekka i przestronna, jest zaprojektowana w tradycyjnym włoskim stylu, chociaż składa się prawie wyłącznie z ultranowoczesnych mebli. Przeważnie koncentruje się w dolnej warstwie. Prawie wszystko, co potrzebne, mieści się na wyspie i w kilku wysokich „kolumnach” zaprojektowanych, by wyróżniać się od płaszczyzny ściany do minimum. Pozwala to zmniejszyć liczbę górnych szafek do wymaganego minimum - wzdłuż jednej ściany - i całkowicie uwolnić resztę przestrzeni, zamieniając kuchnię w rodzinną jadalnię, a następnie w miejsce, w którym przyjmowani są najbliżsi przyjaciele.

Paolo Moschino, dyrektor artystyczny Nicholas Haslam Ltd:

- Zazwyczaj podejście włoskie. We Włoszech można mieć ogromny palazzo, ale na lunch serwujemy mozzarellę i pomidory, a goście śmieją się i rozmawiają. Jest to luźne podejście do historycznej świetności tego miejsca, które pomaga uniknąć presji wieków i przodków. I to przemawia do nas wszystkich: mnie, Sophii i Nikolo.

nicholashaslam.com

Loading...