Porady i pomysły

Jak przechowywać patelnie w oryginalny sposób: 25 niesamowitych pomysłów

Systemy przechowywania w kuchni niewiele się zdarzają, potwierdzi to każda hostessa. Szczególnie blisko zawsze w dodatkowych szafkach w małych kuchniach. Dzisiaj przyjrzymy się innym możliwościom przechowywania patelni i garnków.

Po co układać i zastanawiać się, gdzie ukryć dziesięć ulubionych garnków lub pięć patelni? Pokazanie ich jest nie tylko odważną decyzją, ale także praktyczną. Możesz więc zwolnić jeden pełnowartościowy przedział w szafce, a może nawet kilka.

Niektóre kuchnie są tak małe, że ledwo pasują do małej szafki nocnej. Dlatego gospodynie domowe muszą trzymać naczynia kuchenne w piekarniku. Aby zapomnieć o tym raz na zawsze, powiesić patelnie i garnki na ścianie. Zobacz, jak wygląda stylowo i przytulnie.

Gdzie przechowywać pokrowce na doniczki: 15 wzorów haków

Jak zorganizować przechowywanie przepisów: 5 najlepszych sposobów

Praktyczna alternatywa dla szafy

Najłatwiej jest wbić gwoździe w ścianę i naprawić na nich naczynia. Aby zapewnić niezawodność, możesz użyć śrub lub haków. Ta opcja jest oczywiście bardziej odpowiednia do garnków i patelni wykonanych z lekkiego metalu. Do żeliwnej patelni potrzebne jest mocniejsze mocowanie.

Możesz użyć wiszącego wieszaka na ubrania - powiesić naczynia na hakach, umieścić słoiki z piklami na półce i zawiesić ręcznik na wieszaku. Bardzo praktyczny i estetyczny.

Nasza opinia:

- Alternatywnie, użyj drabiny, która może stać bezczynnie w twoim mieszkaniu. Udekoruj go metalowymi haczykami, które możesz kupić w każdym sklepie ze sprzętem lub sprzętem, i będzie doskonałym organizerem do przechowywania potraw.

Specjalna deska do przechowywania przyborów kuchennych - pegboard

Taki wariant jak płyta ze sklejki z małymi i częstymi otworami - pegboard jest bardzo popularny. Haki lub szpilki są zamocowane w tych komórkach, mogą być używane do wieszania nie tylko garnków, ale także chochli, nożyczek, tarek, korkociągów. Bardzo wygodne - wszystko jest pod ręką. Nie musisz otwierać szafki ani wyciągać szuflady, aby znaleźć żądany element użycia.

Takie deski są odpowiednie dla każdego obszaru. Zawsze można je zredukować iw razie potrzeby odmalować w dowolnym innym kolorze. Pozwala to na zmianę nastroju i atmosfery w kuchni bez napraw i specjalnych kosztów.

Tradycyjna opcja: szyny

Szyny stały się już prawdziwymi pomocniczymi gospodyniami domowymi. Ten wspaniały system pozwala na przechowywanie noży, łyżek, kubków, talerzy, durszlaka. Bez wyjątku i patelnie z garnkami. Aby nie kolidowały ze sobą, podnieś haczyki o różnych długościach.

Ta opcja przechowywania zawsze wygląda korzystnie i schludnie. Zwłaszcza jeśli uda Ci się podnieść naczynia w rozmiarze, kolorze, materiałach lub formie.

Nasza opinia:

- Szyny można zainstalować pod sufitem. Na przykład najwygodniej będzie zawiesić duże naczynia i patelnie z długimi uchwytami na najwyższej poręczy. Następnie umieść miseczki lub patelnie średniej wielkości i przymocuj Turków do najniższej poręczy, aby zaparzyć kawę.

Patelnia na suficie

Co ludzie nie wymyślają, aby zaoszczędzić cenne metry kwadratowe. Na przykład naczynia na suficie, a dokładniej - zamocowane na specjalnych szynach sufitowych. Niektórym udaje się użyć schodów, ale dobrze wygląda w pokojach z wysokimi sufitami.

Ale nawet jeśli sufit nie jest zbyt wysoki i chcesz użyć tej opcji w swojej kuchni, musisz spełnić kilka warunków. Upewnij się, że miejsce, w którym zamierzasz zainstalować strukturę, nie jest ciągłe, w przeciwnym razie za każdym razem, gdy będziesz poruszać się po kuchni, dotkniesz naczyń. Oblicz obciążenie i sprawdź, jak wytrzymały jest sufit, aby później nie było nieprzyjemnych sytuacji.

Przechowywanie w kuchni: 7 pomysłów i 35 przykładów potraw

Jak umieścić cały niezbędny sprzęt w małej kuchni: 20 tajnych miejsc

Co zrobić z okładkami

Pomimo wszystkich naszych rad, które ci udzieliliśmy, istnieje jedno małe, ale ważne pytanie - gdzie zatem trzymać pokrywki z tych garnków i patelni?

Możesz także umieścić je na szynach lub przymocować z tyłu drzwi szafki kuchennej. Jeśli użyjesz specjalnych akcesoriów do przechowywania patelni, w takich przypadkach są uchwyty na okładki.

Loading...