Kategoria Wiadomości i wydarzenia

7 grudnia odbędzie się wykład o wnętrzach „Titanica”
Wiadomości i wydarzenia

7 grudnia odbędzie się wykład o wnętrzach „Titanica”

Przed rozpoczęciem wykładu zalecamy zapoznanie się z tym słynnym filmem Dwadzieścia lat temu, 19 grudnia 1997 r., Miała miejsce światowa premiera filmu Jamesa Camerona Titanic, poświęconego śmierci statku o tej samej nazwie. Historia miłości głównych bohaterów, która przerodziła się w dramat, rozpoczęła się na pokładzie tego statku, otoczonego wspaniałymi wnętrzami.

Czytaj Więcej
Wiadomości i wydarzenia

Kto stworzył najbardziej popularne lampy tego roku: ekskluzywny wywiad

Jeśli uważasz, że tylko zachodni projektanci mogą tworzyć stylowe lampy, nasz artykuł zaskoczy Cię. Zrobiliśmy wywiad z najbardziej poszukiwanym projektantem we Włoszech, który mieszka i pracuje w Rosji. Nazywa się Dima Loginov Głównym odkryciem wystawy światła Euroluce, która odbyła się w Mediolanie od 14 kwietnia do 19 kwietnia 2015 r., Były nowe modele lamp stworzone przez rosyjskiego projektanta Dima Loginova.
Czytaj Więcej
Wiadomości i wydarzenia

Nowa kolekcja czarno-białych mebli

Już niedługo, 9 kwietnia, w centrum projektowym Artplay odbędzie się prezentacja nowej kolekcji amerykańskiej marki mebli Curations Limited. Portal Roomble.com pełnił rolę partnera informacyjnego imprezy, klienci Curations Limited z dumą nazywają siebie gwiazdami filmowymi, muzykami, aktorami teatralnymi i baletowymi, politykami, sportowcami i biznesmenami - wszyscy, którzy przede wszystkim cenią sobie najwyższą jakość i styl.
Czytaj Więcej
Wiadomości i wydarzenia

Niespodzianki z międzynarodowej wystawy designu

Świat designu to świat piękna, harmonii i nowych technologii. Po raz kolejny będzie można zobaczyć to na Salone del Mobile 2015, największej wystawie w dziedzinie designu. Opowiemy Ci, dlaczego zdecydowanie warto odwiedzić Salone del Mobile 2015, które odbędą się w Mediolanie od 14 do 19 kwietnia. Statystyki mówią o popularności tego wydarzenia: w ubiegłym roku największą wystawę projektową odwiedziło ponad 300 000 osób ze 160 krajów świata.
Czytaj Więcej
Wiadomości i wydarzenia

Nowe pomysły na budowę i naprawy: wystawa MosBuild w Expocentre

Największa międzynarodowa wystawa budowlana i wnętrzowa w Rosji MosBuild rozpoczyna się 31 marca w Targach Expocentre. Portal Roomble.com był partnerem informacyjnym wydarzenia Projekt i wystrój Wystawa MosBuild odbędzie się w dwóch etapach. Pierwszy tydzień będzie poświęcony projektowaniu i dekorowaniu. Od 31 marca do 3 kwietnia w Expocenter zostanie wyświetlonych dziewięć specjalistycznych wystaw największych rosyjskich i zagranicznych firm.
Czytaj Więcej
Wiadomości i wydarzenia

Jak wyposażyć własne spa: nowość od Villeroy & Boch

Nowość Villeroy & Boch zdobyła prestiżową nagrodę na międzynarodowym konkursie. Just Silence Spa-Pool to prawdziwe marzenie wszystkich miłośników zabiegów w salonie, którzy nie chcą tracić czasu na wycieczki. Teraz wystarczy wyjść na podwórze, a nowe dzieło Villeroy & Boch - basen spa Just Silence - zdobyło jedną z nagród międzynarodowego konkursu iF Design Awards 2015 pod koniec ubiegłego miesiąca.
Czytaj Więcej
Wiadomości i wydarzenia

Olga Kosyreva: Modernizm z odcieniem narodowym

23 marca Olga Kosyreva, znana krytykka projektowa, wygłosi niezwykły wykład - na temat projektowania i architektury w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ciekawe wydarzenie dla krajowej społeczności projektantów odbędzie się w moskiewskim biurze fińskiej firmy Martela (lidera w produkcji mebli biurowych, jednej z 3 najlepszych w Europie Północnej).
Czytaj Więcej
Wiadomości i wydarzenia

Konferencja Design 2015: co powiedzą architekci

4-6 kwietnia w Moskwie odbędzie się najbardziej ambitne wydarzenie biznesowe w dziedzinie projektowania wnętrz - konferencja projektowa 2015. O tym, kto będzie nią zainteresowany - w naszej recenzji Co roku, tuż po pierwszym tygodniu największej wystawy budowlanej Mosbuild, w Moskwie odbywa się impreza biznesowa gromadzenie na stronie wiodących ekspertów branżowych - konferencja projektowa.
Czytaj Więcej
Wiadomości i wydarzenia

Architektura papieru: teraz jako konstruktor

Chcesz poczuć się jak architekt? Za mało umiejętności, umiejętności i wyobraźni? Porozmawiamy o rozwoju polskich grafików, którzy pomogą Ci zrealizować swoje marzenie Kontemplacja warszawskiej architektury skłoniła mistrzów hiszpańsko-polskiego studia graficznego Zupagrafika do niespodziewanego pomysłu - stworzenia modeli słynnych modernistycznych budynków z papieru.
Czytaj Więcej
Wiadomości i wydarzenia

Kolory tapet o zachodzie słońca i świcie: najnowsze szwedzkie projekty

Chcesz, aby ściana w twoim pokoju wyglądała jak dzieło sztuki? Nie musisz wydawać dużej ilości siły roboczej i zasobów. Wątpię? Przeczytaj nasz artykuł - a przekonasz się o tym. Jeśli wolisz wkleić tapetę na ścianach domu lub mieszkania, mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Nowość pojawiła się w kolekcji szwedzkiej tapety Sandberg, która nie pozostawi nikogo obojętnym: są to dwie zmiany nazwane „Zmierzch” (Skymning) i „Dawn” (Gryning).
Czytaj Więcej
Wiadomości i wydarzenia

30 psychodelicznych dywanów Faiga Ahmeda: szalonych lub pięknych?

Czy kiedykolwiek widziałeś dywan, który wygląda jak smugi farby na ścianie, jak dziwna postać, dążąca w górę, jak kolorowa muzyka zamrożona w niemym tańcu? Nie? Następnie czytaj i oglądaj! Co mogłoby być bardziej konserwatywne w sztuce stosowanej niż tradycyjne perskie dywany wełniane, które były wytwarzane przez wiele wieków w ścisłej ramie formy, koloru i wzoru?
Czytaj Więcej
Wiadomości i wydarzenia

Czy wiesz, jak Brazylijczycy różnią się od Rosjan? Tylko nie kuchnie!

Mistrzostwa w Brazylii już dawno się skończyły, a zainteresowanie nią rośnie. Postanowiliśmy zapytać, jak wygląda wnętrze tego słonecznego kraju. A jednocześnie oczywiście pytali o sytuację w innych krajach, spotkaliśmy się z przedstawicielem niemieckiej firmy Leicht - jednej z najbardziej znanych marek kuchennych na świecie - Svenem Frieze i zapytaliśmy go, jakie są trendy i czy rosyjski konsument jest naprawdę różnią się od preferencji Amerykanów i Brazylijczyków.
Czytaj Więcej
Wiadomości i wydarzenia

30 pięknych ogrodów na wystawie w Sydney: trendy i innowacje

Jakie krajobrazy staną się modne w nowym sezonie? Komu współczuje się roślinom największy pokaz kwiatów na półkuli południowej? Zebraliśmy najciekawsze informacje na temat tego wielkiego widowiska. Australijska wystawa nowych produktów w dziedzinie projektowania krajobrazu miała miejsce od 4 do 7 września w jednym z charakterystycznych miejsc, można by nawet powiedzieć, kultowym Centennial Park w Sydney.
Czytaj Więcej
Wiadomości i wydarzenia

Zniżki na indyjskie lato: 6 promocji last minute w luksusowych sklepach meblowych

Wiele sklepów meblowych zdecydowało się przedłużyć lato, deklarując sierpniowe zniżki obowiązujące we wrześniu. Pośpiesz się, aby dostać kanapę lub fotel swoich marzeń za połowę ceny! Dobra wiadomość zawsze powinna być! Nawet jeśli jesień już nadeszła, pogoda zaczyna być kapryśna, wakacje się skończyły, a nastrój jest coraz bardziej w trybie „zmiennym”, jak barometr w oczekiwaniu na złą pogodę.
Czytaj Więcej